W Izraelu wolno używać hitlerowskiego pozdrowienia

Aktualizacja: 2009-05-25 8:18 am

Jak podaje portal tvn24.pl, izraelski sąd w Jerozolimie orzekł, że nie jest przestęp stwem pozdrowienie okrzykiem “heil”, wraz z charakterystycznym dla hitlerow ców wyciągnięciem ręki.

Sąd rozpatrzył w ten sposób sprawę Orena Zera, który w 2005 r. zaprotes- tował przeciw polityce ówczesnego premiera Ariela Szarona wobec Paletyńczyków, krzycząc “heil Szaron”. Wyciągnął też rękę w geście kojarzącym się z hitlerowskim pozdrowieniem.

Izraelska prokuratura uznała, że Oren Zer obraził zarówno Szarona, jak i policjantów, w obecności których miał miejsce incydent. Nie podzielił jednak tego zdania sąd, uznając, że Zer nie złamał prawa. Zastrzegł jednak, że gdyby oskarżony krzyknął “heil Hitler” lub użył słowa “nazista”, zostałby uznany winnym.

 

Za: Aspekt Polski

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9489 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]