Komitet Żydów Amerykańskich otwiera biuro w Polsce. Andrzej Duda: witamy z radością i satysfakcją

„Z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC)” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników gali z okazji otwarcia w Warszawie biura AJC – organizacji broniącej od 1906 roku praw Żydów poza USA. Placówka znajdować się będzie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.*

„Cieszę się, że wybrali państwo stolicę Polski na miejsce, z którego aktywność AJC będzie promieniować na cały nasz region” – napisał prezydent. Zaznaczył, że otwarcie biura AJC w Warszawie jest „głęboko symboliczne”, ponieważ „uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju”.

Prezydent podziękował American Jewish Committee za wsparcie, jakiego organizacja ta udzieliła Polsce.  „W okresie kiedy Polska, odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego, zabiegała o przyjęcie do organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca. Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci” – zaznaczył Andrzej Duda.

W ocenie prezydenta obecność w Polsce amerykańskich żołnierzy i reprezentantów AJC to powód do radości. „Jestem przekonany, że w ten sposób dodatkowo umacnia się współpraca transatlantycka, której Polska zawsze była i jest gorącym orędownikiem i uczestnikiem” – podkreślił.

Andrzej Duda nie ukrywał w przesłanym liście satysfakcji z faktu, że uroczyste powitanie reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich odbywa się w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich. „To instytucja ogromnie istotna dla zachowania prawdy o wspólnej historii obu naszych narodów. W atrakcyjny, nowoczesny sposób ukazuje ona dzieje naszej ojczyzny, która przez wieki była dla Żydów ziemią POLIN – gościnnym, bezpiecznym domem – napisał.

Prezydent odwołał się również do historii wyjątkowej formy wspólnoty politycznej, jaką w przeszłości tworzyli Polacy i Żydzi. „Rzeczypospolitą przyjaciół unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holocaust. Mimo nieludzkiego terroru, zbrodni i masowej eksterminacji, łącząca nasze narody solidarność ocalała” – podkreślił. Dodał, że dzisiaj Polacy i Żydzi m.in. poprzez oddawanie czci wspólnym bohaterom, próbują zbudować w zgodzie pomyślną przyszłość.

„Wiedza o tym, co wydarzyło się na naszej ziemi podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej, upowszechnia się w świecie także dzięki staraniom American Jewish Committe. Liczę na to, że w tej bardzo ważnej sprawie, obrony dobrego imienia Polski i prawdy historycznej, będziemy nadal skutecznie działać razem” – zakończył prezydent.

źródło: rp.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-28)

* Dochodzą do nas głosy, że prawdopodobnie chodzi o przekłamanie w powyższym zdaniu, gdyż AJC nie ma swojego biura w Muzeum POLIN; tam była tylko organizowana gala z okazji otwarcia biura AJC w Polsce, zaś fizycznie siedziba AJC CE znajduje się w innym miejscu. Gdzie dokładnie, nie wiemy, bo informacje o otwarciu biura zamieszczane we wszystkich mediach – będące w sumie kalką redaktorską chyba tego samego autora – nie podają nic ponadto i nie zawierają dokładnego adresu, a „wnikliwych” dziennikarzy nie interesuje zbieranie dodatkowych informacji na pewne „wrażliwe” tematy  – przyp. Red. BIBUŁA

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

aqq
Kaczyński zaprosił lożę BB a Duda wypełnił do końca jego testament. Głosił to jeszcze przed wyborami. A czego się spodziewaliście?

www
amerykanskie wojsko, żeby nas pilnować i żydowski zarząd, żeby rządzić po cichu naszym krajem. z czego ten dudziol się tak cieszy i dlaczego rząd pozwolił na tą chucpę!!!

no
Z czego się cieszyć? Toż to zdrada

panMarek
Przeczytałem z uwagą … i nic nie zrozumiałem: – po co oni tu przybyli – kto ich zaprosił – czy będą płacić czynsz – skąd mają pieniądze – gdzie są na stałe zatrudnieni – czy będą zatrudniać Polaków choćby do sprzątania

VittorioAndreas
Prezydent tak jak i PIS coraz bardziej odsłaniają swe prawdziwe oblicze i wskazują swe korzenie.

Golden
Panie Prezydencie, pora posłuchac trochę Grzegorza Brauna i przestac uprawiac politykę pobożnych życzeń.

 


 

Amerykańscy Żydzi otwierają biuro w Warszawie

Swoje biuro w Warszawie otworzy organizacja American Jewish Committee, która jest jedną z największych żydowskich grup lobbingowych w Stanach Zjednoczonych.

Jej celem ma być promocja Izraela jako „jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie” oraz promowanie dalszej integracji państw Europy Środkowo-Wschodniej z Izraelem i organizacjami euroatlantyckimi.

Organizacja zapowiada, że jej biuro w Warszawie ma oddziaływać także na sąsiednie państwa regionu Europy Środkowo-Wschodniej, takie jak Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Słowacja czy Węgry. Głównym celem American Jewish Committee ma być ukazanie Izraela jako „jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie”, a także jako”młodego, dynamicznego i zróżnicowanego społeczeństwa”. Przedstawiciele tej wpływowej grupy lobbingowej dodają, iż Polska jest dla nich ważna z powodów historycznych oraz rozwiniętej działalności miejscowej społeczności żydowskiej.

Na początku marca dyrektor wykonawczy AJC David Harris spotkał się w tej sprawie z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim. Żydowski aktywista podkreślał wówczas, że jego organizacja zajmuje się także wzmacnianiem relacji transatlantyckich pomiędzy Europą i Stanami Zjednoczonymi oraz Izraelem, stąd po wypowiedziach amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa na temat NATO, AJC oficjalnie wsparło ten wojskowy sojusz.

AJC istnieje od 1906 r. i jest uważana za jedną z najważniejszych żydowskich grup lobbingowych na świecie. Statutowe cele Komitetu to między innymi „promowanie praw religijnych i obywatelskich dla żydowskiej społeczności”.

Na podstawie: money.pl, wyborcza.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=17811
Data publikacji: 27.03.2017

Za: wolna-polska.pl (Marzec 28, 2017)

 


 

CZYTAJ: Zacieśnia się atak na Polskę: reaktywowano polski oddział żydowskiej loży masońskiej Bnai Brith

 


 

Inauguracja biura American Jewish Committee Central Europe

„Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci” – napisał Prezydent RP do uczestników gali, która odbyła się w poniedziałek ,27 marca, z okazji otwarcia warszawskiego biura American Jewish Committee Central Europe. We wtorek prezydent Andrzej Duda przyjął delegację AJC w Pałacu Prezydenckim.

W uroczystości, która miała miejsce w poniedziałek w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy uczestniczył Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

Minister Kolarski odczytał list Prezydenta RP. Prezydent Andrzej Duda podkreślił w nim wsparcie, jakie Polska uzyskała ze strony American Jewish Committee w okresie ubiegania się przez nasz kraj o członkostwo w NATO: „Dostrzegam głęboką symbolikę w fakcie, że dzisiejsza uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju. W okresie, kiedy Polska – odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego – zabiegała o przyjęcie do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca. Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci” – napisał Prezydent RP.

Biuro AJC, którego działalność została zainaugurowana w poniedziełek, swoim zasięgiem obejmie Polskę, Czechy, Estonię, Węgry, Litwę, Łotwę i Słowację.

List prezydenta do uczestników uroczystego otwarcia biura American Jewish Committee Central Europe

Poniedziałek, 27 marca 2017

List prezydenta do uczestników uroczystego otwarcia biura American Jewish Committee Central Europe

                                                                 Organizatorzy i Uczestnicy gali otwarcia biura

                                                                 American Jewish Committee Central Europe

                                                                 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

                                                                 w Warszawie

Ekscelencje, Dostojni Goście, Panie i Panowie!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, przybyłych na galę z okazji otwarcia biura American Jewish Committee Central Europe w Warszawie. Słowa szczególnego powitania kieruję do przedstawicieli tej zasłużonej organizacji. Cieszę się, że wybrali Państwo stolicę Polski na miejsce, z którego aktywność AJC będzie promieniować na cały nasz region.

Dostrzegam głęboką symbolikę w fakcie, że dzisiejsza uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju.

W okresie, kiedy Polska – odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego – zabiegała o przyjęcie do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca. Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci.

Teraz zaś z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi zarówno żołnierzy armii amerykańskiej, jak i reprezentantów AJC. Jestem przekonany, że w ten sposób dodatkowo umacnia się współpraca transatlantycka, której Polska zawsze była i jest gorącym orędownikiem i ważnym uczestnikiem.

Uważam również za znamienne, że obecna gala odbywa się w gmachu wspaniałego Muzeum Historii Żydów Polskich. To instytucja ogromnie istotna dla zachowania prawdy o wspólnej historii obu naszych narodów. W atrakcyjny, nowoczesny sposób ukazuje ona dzieje naszej Ojczyzny, która przez wieki była dla Żydów ziemią Polin – gościnnym, bezpiecznym domem.

Tę wyjątkową wspólnotę polityczną, którą nazywamy Rzeczpospolitą Przyjaciół, unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holokaust. Ale nawet mimo nieludzkiego terroru, zbrodni i masowej eksterminacji łącząca nasze narody solidarność ocalała.

Dzisiaj znów razem budujemy wspólną pomyślną przyszłość i razem czcimy pamięć naszych wspólnych, polskich i żydowskich bohaterów. A wiedza o tym, co wydarzyło się na naszej ziemi podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej, upowszechnia się w świecie także dzięki staraniom American Jewish Committee. Liczę na to, że w tej bardzo ważnej sprawie obrony dobrego imienia Polski i prawdy historycznej będziemy nadal skutecznie działać razem.

Wszystkim osobom, dzięki pracy których AJC Central Europe oficjalnie inauguruje dzisiaj działalność, składam wyrazy uznania i gratulacje. Źyczę Państwu powodzenia i wielu sukcesów. Niechaj dzięki wspólnym wysiłkom umacnia się przyjaźń i rozwija współpraca między naszymi narodami.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Za: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – prezydent.pl (27 marca 2017 )

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content