USA: „trzecia płeć” miała za ciasno w uczelnianej toalecie – uniwersytet zapłaci grzywnę

Aktualizacja: 2017-03-27 2:34 pm

Jeden z najbardziej renomowanych amerykańskich uniwersytetów zapłaci grzywnę za to, że znajdująca się tam toaleta dla „trzeciej płci” miała nieodpowiednie, czyli zbyt małe wymiary!

W USA wszystkie instytucje są zobowiązane do posiadania toalet męskich, damskich oraz dla osób „neutralnych płciowo”. Uniwersytet w Waszyngtonie, bo o nim mowa, spełniał kryteria trzech płci i posiadał toaletę dla osób neutralnych. Była ona jednak o 2 metry kwadratowe mniejsza o tych dla pań i panów. Komisja, która odwiedziła uniwersytet w Waszyngtonie zarzuciła uczelni dyskryminację płciową i nałożyła na nią karę finansową.

W USA społeczność LGBT w kwestii „trzeciej płci” uważa, że toalety neutralne płciowo to kontynuacja batalii, którą musieli przejść Afroamerykanie czy osoby niepełnosprawne. Efektem ich starań było m.in. otwarcie dwa lata temu „toalety neutralnej płciowo” w przylegającym do Białego Domu budynku Eisenhowera, gdzie znajdują się między innymi biuro wiceprezydenta, biuro budżetowe i Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Warto podkreślić, że podobne „standardy” obowiązują również w Wielkiej Brytanii oraz w Szwecji.

Źródło  „Newsweek”, www. dnevnik.bg

ChS

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94728 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]