USA: „trzecia płeć” miała za ciasno w uczelnianej toalecie – uniwersytet zapłaci grzywnę

Jeden z najbardziej renomowanych amerykańskich uniwersytetów zapłaci grzywnę za to, że znajdująca się tam toaleta dla „trzeciej płci” miała nieodpowiednie, czyli zbyt małe wymiary!

W USA wszystkie instytucje są zobowiązane do posiadania toalet męskich, damskich oraz dla osób „neutralnych płciowo”. Uniwersytet w Waszyngtonie, bo o nim mowa, spełniał kryteria trzech płci i posiadał toaletę dla osób neutralnych. Była ona jednak o 2 metry kwadratowe mniejsza o tych dla pań i panów. Komisja, która odwiedziła uniwersytet w Waszyngtonie zarzuciła uczelni dyskryminację płciową i nałożyła na nią karę finansową.

W USA społeczność LGBT w kwestii „trzeciej płci” uważa, że toalety neutralne płciowo to kontynuacja batalii, którą musieli przejść Afroamerykanie czy osoby niepełnosprawne. Efektem ich starań było m.in. otwarcie dwa lata temu „toalety neutralnej płciowo” w przylegającym do Białego Domu budynku Eisenhowera, gdzie znajdują się między innymi biuro wiceprezydenta, biuro budżetowe i Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Warto podkreślić, że podobne „standardy” obowiązują również w Wielkiej Brytanii oraz w Szwecji.

Źródło  „Newsweek”, www. dnevnik.bg

ChS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-03-27) | http://www.pch24.pl/usa--trzecia-plec-miala-za-ciasno-w-uczelnianej-toalecie---uniwersytet-zaplaci-grzywne,50422,i.html

Skip to content