Prof. Nowak: Juncker ze swoim chorobliwym alkoholizmem przebija „wybryki” Kwaśniewskiego

– Teraz jest czas, żeby postawić jasno i twardo na forum polityki europejskiej problemu z panem Junckerem. Mam na myśli oczywisty fakt jego chorobliwego alkoholizmu – powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl prof. Andrzej Nowak.

Zdaniem historyka, swoim publicznym zachowaniem Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, przebija „wybryki” prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, na które wiele osób patrzy „z przymrużeniem oka”.

Kiedy widzimy pana Junckera, człowieka ciężko chorego na chorobę alkoholową, który stoi na czele struktury quasi rządowej całej UE to mówimy o zjawisku, które pokazuje niezwykle niebezpieczny moment w historii UE, kiedy jakieś fasadowe ciało, obsadzone ludźmi, którzy nie mogą i nie powinni w istocie pełnych żadnych funkcji publicznych wskutek swoich dolegliwości – podkreślił prof. Nowak.

W jego opinii taki stan rzeczy symbolizuje „nierzeczywistość zaklęć propagandowych”, głoszących że „Unia Europejska idzie od sukcesu do sukcesu”. W rzeczywistości za całą propagandą sukcesu UE, firmowaną przez Jeana-Claude’a Junckera i Donalda Tuska „kryją się interesy dominującego mocarstwa” oraz „słabości rzeczywiste całego obecnego projektu europejskiego”.

– Trzeba to zmienić, należy obsadzić stanowiska ludźmi kompetentnymi, doświadczonymi, którzy nie mają na swoim koncie takich kompromitacji jak tworzenie raju podatkowego w swoim kraju – zaznaczył historyk.

Źródło: wpolityce.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-03-27) | http://www.pch24.pl/prof--nowak--juncker-ze-swoim-chorobliwym-alkoholizmem-przebija-wybryki-kwasniewskiego,50454,i.html

Skip to content