Aktualizacja strony została wstrzymana

Na Bliskim Wschodzie trwa holokaust chrześcijan! Kardynał Canizares piętnuje milczenie świata

Kardynał Antonio Cañizares Llovera, arcybiskup Walencji i nowy wiceprzewodniczący hiszpańskiego episkopatu, piętnuje milczenie świata wobec masowych prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Purpurat mówi wprost o „nowym holokauście”.

Na naszych oczach dochodzi do „holokaustu” chrześcijan na Bliskim Wschodzie – ubolewa hiszpański kardynał Antonio Cañizares, były prefekt rzymskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

72-letni arcybiskup Walencji zarzucił wpływowym państwom Zachodu, że jedyną ich odpowiedzią na masowe prześladowania wyznawców Chrystusa jest „pasywność i milczenie”. Podczas kazania wygłoszonego w niedzielę 19 marca w archikatedrze swojej diecezji przekonywał, że „prześladowanie i masakrowanie dziesiątek tysięcy chrześcijan to dziś regularny, nowy holokaust”.

Odwołując się do wyjątkowo w tym roku przypadającego na kolejny dzień święta świętego Józefa, kardynał wezwał jego wstawiennictwa jako tego, który chronił małego Jezusa i Maryję przed prześladowaniami. Józef może być rzecznikiem „prześladowanych, bezdomnych, wygnanych i uciekających chrześcijan, którzy w swojej ojczyźnie przeżywają tak wiele wrogości” – mówił hiszpański purpurat.

Źródło: Katholisches.info

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-03-24) | http://www.pch24.pl/na-bliskim-wschodzie-trwa-holokaust-chrzescijan--kardynal-canizares-pietnuje-milczenie-swiata,50418,i.html

Skip to content