Na Bliskim Wschodzie trwa holokaust chrześcijan! Kardynał Canizares piętnuje milczenie świata

Aktualizacja: 2017-03-24 10:35 am

Kardynał Antonio Cañizares Llovera, arcybiskup Walencji i nowy wiceprzewodniczący hiszpańskiego episkopatu, piętnuje milczenie świata wobec masowych prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Purpurat mówi wprost o „nowym holokauście”.

Na naszych oczach dochodzi do „holokaustu” chrześcijan na Bliskim Wschodzie – ubolewa hiszpański kardynał Antonio Cañizares, były prefekt rzymskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

72-letni arcybiskup Walencji zarzucił wpływowym państwom Zachodu, że jedyną ich odpowiedzią na masowe prześladowania wyznawców Chrystusa jest „pasywność i milczenie”. Podczas kazania wygłoszonego w niedzielę 19 marca w archikatedrze swojej diecezji przekonywał, że „prześladowanie i masakrowanie dziesiątek tysięcy chrześcijan to dziś regularny, nowy holokaust”.

Odwołując się do wyjątkowo w tym roku przypadającego na kolejny dzień święta świętego Józefa, kardynał wezwał jego wstawiennictwa jako tego, który chronił małego Jezusa i Maryję przed prześladowaniami. Józef może być rzecznikiem „prześladowanych, bezdomnych, wygnanych i uciekających chrześcijan, którzy w swojej ojczyźnie przeżywają tak wiele wrogości” – mówił hiszpański purpurat.

Źródło: Katholisches.info

Pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94686 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]