Epidemia cukrzycy to wina… klimatu!

Aktualizacja: 2017-03-24 10:26 am

INFO: Pewna doktorantka z Eindhoven Laboratory twierdzi, że winę za epidemię cukrzycy na świecie ponosi globalne ocieplenie.

Wg holenderskich badaczy wzrost temperatur zwiększa ryzyko cukrzycy, gdyż cieplejszy klimat może ograniczyć działanie tkanki tłuszczowej brunatnej, która zamienia żywność w energię dla organizmu.

– Gdy robi się cieplej, jest więcej diabetyków – twierdzi p. Lisanne Blauw. – To ważne, aby zrozumieć, że globalne ocieplenie wpływa też na nasze zdrowie, a nie tylko na klimat – dodała.

Źródło: dailycaller.com

Opracował: JW

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94682 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]