Islamiści atakują w Londynie, a Polska… „jest gotowa przejść do misji bojowych” przeciw ISIS

Aktualizacja: 2017-03-23 10:55 am

Na waszyngtońskim szczycie państw międzynarodowej koalicji walczącej z tzw. Państwem Islamskim szef polskiej dyplomacji zapowiedział gotowość naszego kraju do udziału w misjach bojowych „jeśli taka będzie potrzeba”. Witold Waszczykowski dodał ponadto, że otrzymał od ministra obrony Antoniego Macierewicza zapewnienie o możliwości przejścia polskich samolotów od misji patrolowych do bojowych.

W skład koalicji walczącej z ISIS wchodzi 68 państw oraz organizacji międzynarodowych.

Uczestnicząc w szczycie antyterrorystycznych aliantów Witold Waszczykowski wyjaśniał w rozmowie z TVP, że obecnie polskie samoloty patrolują przestrzeń powietrzną w Kuwejcie, a nasi żołnierze szkolą wojsko irackie w Iraku i Jordanii. Minister spraw zagranicznych przyznał jednak, że nasz kraj gotów jest rozszerzyć mandat tych sił.

Na przykład teraz nasze samoloty wykonują loty patrolowe, ale mogą się przydać w pewnych misjach bojowych. Jeśli zostaniemy poproszeni, rozważymy taką możliwość. Możemy zwiększyć naszą obecność, także jesteśmy otwarci – stwierdził Witold Waszczykowski.

Źródło: tvp.info

MWł

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94652 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]