Aktualizacja strony została wstrzymana

Islamiści atakują w Londynie, a Polska… „jest gotowa przejść do misji bojowych” przeciw ISIS

Na waszyngtońskim szczycie państw międzynarodowej koalicji walczącej z tzw. Państwem Islamskim szef polskiej dyplomacji zapowiedział gotowość naszego kraju do udziału w misjach bojowych „jeśli taka będzie potrzeba”. Witold Waszczykowski dodał ponadto, że otrzymał od ministra obrony Antoniego Macierewicza zapewnienie o możliwości przejścia polskich samolotów od misji patrolowych do bojowych.

W skład koalicji walczącej z ISIS wchodzi 68 państw oraz organizacji międzynarodowych.

Uczestnicząc w szczycie antyterrorystycznych aliantów Witold Waszczykowski wyjaśniał w rozmowie z TVP, że obecnie polskie samoloty patrolują przestrzeń powietrzną w Kuwejcie, a nasi żołnierze szkolą wojsko irackie w Iraku i Jordanii. Minister spraw zagranicznych przyznał jednak, że nasz kraj gotów jest rozszerzyć mandat tych sił.

Na przykład teraz nasze samoloty wykonują loty patrolowe, ale mogą się przydać w pewnych misjach bojowych. Jeśli zostaniemy poproszeni, rozważymy taką możliwość. Możemy zwiększyć naszą obecność, także jesteśmy otwarci – stwierdził Witold Waszczykowski.

Źródło: tvp.info

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-23) | http://www.pch24.pl/islamisci-atakuja-w-londynie–a-polska-jest-gotowa-przejsc-do-misji-bojowych-przeciw-isis,50371,i.html