Lieberman do Asada: jeszcze jeden atak i was zniszczymy! Bezpieczeństwo Izraela ponad wszystko!

Aktualizacja: 2017-03-20 10:16 am

Następnym razem, jeśli wasz system obrony przeciwlotniczej zadziała przeciwko naszym samolotom, zniszczymy go – oświadczył Awigodor Lieberman, minister obrony Izraela. Syryjczycy wystrzelili w piątek rakietę skierowaną w samoloty Izraela prowadzącym bombardowanie na terytorium ich państwa.

„Atak bez precedensu” – tak izraelskie media nazwały syryjski atak rakietą ziemia-powietrze przeciwko samolotom wykonującym zadanie bojowe na terenie ogarniętej wojną domową Syrii. Rakietę, za pomocą izraelskiego systemu obronnego, udało się zestrzelić.

– Naszym głównym problemem są przerzuty zaawansowanej technicznie broni z Syrii do Libanu. Ilekroć wykrywamy próbę kontrabandy broni, podejmujemy działania, aby ją udaremnić – powiedział Lieberman po raz kolejny tłumacząc się z „wypadów izraelskich samolotów” do syryjskiej przestrzeni powietrznej. Polityk zaznaczył, że celem ataku jest libańska milicja Hezbollah.

Lieberman zakomunikował, że Izrael nie chce interweniować w syryjskim konflikcie ani ścierać się z Rosjanami walnie wspierającymi wojska prezydenta Baszara al-Asada. Podkreślił jednak, że „bezpieczeństwo Izraela jest ponad wszystko”.

Źródło: rmf24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-20)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

???
Czyli jak zwykle są równi i równiejsi. Niektórzy mają prawo do obrony, a inni nie. Atakujący ma pretensje, że zaatakowany się broni!

aaa
To niech lecą okrężną drogą nad Libanem.

Stefa
Czyli cel uświęca środki. A wszyscy tak pyszczą na Ruskich, za Ukrainę. A tu proszę, można sobie nalatywać na inne państwo? Można. Jeśli jest się bezcennym Izraelem oczywiście. Swoją drogą po tej Syrii to wszyscy jeżdżą jak po łysej kobyle i zdziwienie, a nawet oburzenie budzi, że kobyła czasami wierzgnie. Z Panem Bogiem.

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94577 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]