Prezydent Kaczyński: Nie było układu w Magdalence

Aktualizacja: 2009-05-23 10:51 pm

“Uczestniczyłem we wszystkich posiedzeniach w Magdalence i mogę zaświadczyć, że nie było tam żadnego tajnego porozumienia” – mówi… prezydent Lech Kaczyński. Głowa państwa bierze udział w sesji Polskiej Akademii Nauk poświęconej Okrągłemu Stołowi i polskiej drodze do demokracji.

Jeszcze nie tak dawno prezydent i jego brat należeli do krytyków Okrągłego Stołu. Jednak od pewnego czasu Lech Kaczyński łagodzi swoje zdanie w sprawie oceny tego wydarzenia.

Przełom zarysował się juz w ubiegłym roku. “Okrągły Stół można i trzeba krytykować. Ale jako pewny etap był potrzebny, to było pewne porozumienie” – mówił Lech Kaczyński w sierpniu 2008 roku. Dodał jednak, że wolna Polska jest pełna wad. “Jest prawdą, że społeczeństwo nie rozwija się zgodnie z zasadą solidarności społecznej. Zasada jest inna. Zasada jest czysto liberalna” – mówił prezydent, a zebrani związkowcy bili brawo.

W lutym 2009 roku, otwierając debatę na temat rozmów sprzed 20. lat, prezydent powiedział: “Przy Okrągłym Stole nie doszło do żadnego porozumienia, w ramach którego ktoś obiecywał w krótkim czasie Solidarności władzę, a nomenklaturze własność.”

Dziś powtórzył: “Uczestniczyłem we wszystkich posiedzeniach w Magdalence i mogę zaświadczyć, że nie było tam żadnego tajnego porozumienia.”

za:dziennik


Za: prawy.pl
“Prezydent: Nie było układu w Magdalence”


KOMENTARZ BIBUŁY:   Dosyć tego błaznowania. Temu panu już dziękujemy.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9457 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]