Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemieccy biskupi przeciwni homomałżeństwom. Partia eurokraty Schulza forsuje antyrodzinny program

Niemieccy biskupi stają w obronie małżeństwa przed zakusami lewicowej SPD. Partia Martina Schulza chciałaby „otworzyć małżeństwo” dla homoseksualistów. Dla episkopatu to krok nieakceptowalny.

Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD) idzie do jesiennych wyborów z „prawami” osób LGBT na sztandarach. Partia, którą wkrótce pokieruje jej kandydat na kanclerza, Martin Schulz, chce wprowadzenia „małżeństw” homoseksualnych w ramach programu „Małżeństwo dla wszystkich”. Takie propozycje krytykuje niemiecki episkopat.

Biskupi są przeciwni otwarciu małżeństwa dla jednopłciowych związków partnerskich – powiedział w poniedziałek berliński arcybiskup Heiner Koch. Jak stwierdził, „biskupi podzielają wątpliwości wyrażone w konstytucji, które zwracają się przeciwko prostemu rozwiązaniu prawnemu wprowadzającemu małżeństwo dla wszystkich”.

Koch odpowiada w niemieckim episkopacie za kwestie rodziny. Swojego komentarza udzielił mediom na marginesie zebrania plenarnego biskupów rozpoczynającego się w poniedziałek w Bergisch Gladbach w pobliżu Kolonii.

Jak podkreślał berliński arcypasterz, biskupi dostrzegają jasną różnicę między małżeństwem a jednopłciowym związkiem partnerskim. Z małżeństwa mogą zrodzić się dzieci, podczas gdy w związku jednopłciowym jest to niemożliwe. – W tym sensie także papież Franciszek w swoim posynodalnym dokumencie Amoris laetitia stwierdził, że związki partnerskie osób tej samej płci nie mogą być w prosty sposób zrównywane z małżeństwem, bo nie mają możliwości dalszego przekazywania życia, co zapewnia przyszłość społeczeństwa – tłumaczył Koch.

SPD chciałaby wprowadzić w Niemczech homomałżeństwa jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Partia ma nadzieję, że porozumie się w tej sprawie z chadecją Angeli Merkel. Taki wariant jest jednak mało prawdopodobny, bo CDU i CSU deklarują sprzeciw wobec progresywnych zmian w tym zakresie, poprzestając na uznaniu legalności jednopłciowych związków partnerskich. Zmiany będą więc możliwe najpewniej dopiero po ewentualnym zwycięstwie wyborczym lewicy.

Źródło: Katholisch.de

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-10)

Skip to content