Aktualizacja strony została wstrzymana

Bawaria: 19-latek profanował kościoły i wychwalał buddyzm. Jest już w rękach policji

W ciągu jednego tygodnia zdewastowano w Augsburgu trzy kościoły. Policja zatrzymała 19-latka. We wnętrzach świątyń obrażał Kościół katolicki i wychwalał buddyzm.

Policja zatrzymała 19-letniego sprawcę w czwartek w ubiegłym tygodniu. W jego plecaku odkryto rachunek za puszki ze sprejem, a w mieszkaniu same puszki, z pomocą których kilka dni wcześniej zdewastował trzy kościoły. Jeden kościół sprawca zaatakował od zewnątrz, niszcząc fasadę, dwa – od wewnątrz. W tych pomazał ściany, ołtarz oraz przedmioty liturgiczne. Wypisywał obelgi pod adresem Kościoła katolickiego i wychwalał buddyzm jako jedyną prawdę. 

Jak podkreślał wikariusz generalny diecezji augsburskiej, wulgarne wyzwiska wypisane na ścianach kościołów są prowokacją pod adresem wszystkich mieszkańców Bawarii. Zarazem sprawa może stać się okazją do przemyślenia znaczenia i roli Kościoła katolickiego.

Po ujęciu sprawcy diecezja augsburska zdecydowała o zniesieniu czasowego zamknięciu szeregu kościołów, wprowadzonego po kolejnym ataku 19-latka. Czasowo zamknięty pozostanie tylko jeden ze sprofanowanych kościołów.

Źródło: Katholisch.de

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-03-07) | http://www.pch24.pl/bawaria--19-latek-profanowal-koscioly-i-wychwalal-buddyzm--jest-juz-w-rekach-policji,49931,i.html

Skip to content