Bawaria: 19-latek profanował kościoły i wychwalał buddyzm. Jest już w rękach policji

Aktualizacja: 2017-03-7 10:15 am

W ciągu jednego tygodnia zdewastowano w Augsburgu trzy kościoły. Policja zatrzymała 19-latka. We wnętrzach świątyń obrażał Kościół katolicki i wychwalał buddyzm.

Policja zatrzymała 19-letniego sprawcę w czwartek w ubiegłym tygodniu. W jego plecaku odkryto rachunek za puszki ze sprejem, a w mieszkaniu same puszki, z pomocą których kilka dni wcześniej zdewastował trzy kościoły. Jeden kościół sprawca zaatakował od zewnątrz, niszcząc fasadę, dwa – od wewnątrz. W tych pomazał ściany, ołtarz oraz przedmioty liturgiczne. Wypisywał obelgi pod adresem Kościoła katolickiego i wychwalał buddyzm jako jedyną prawdę. 

Jak podkreślał wikariusz generalny diecezji augsburskiej, wulgarne wyzwiska wypisane na ścianach kościołów są prowokacją pod adresem wszystkich mieszkańców Bawarii. Zarazem sprawa może stać się okazją do przemyślenia znaczenia i roli Kościoła katolickiego.

Po ujęciu sprawcy diecezja augsburska zdecydowała o zniesieniu czasowego zamknięciu szeregu kościołów, wprowadzonego po kolejnym ataku 19-latka. Czasowo zamknięty pozostanie tylko jeden ze sprofanowanych kościołów.

Źródło: Katholisch.de

Pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94289 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]