Koncern McDonalds uruchomił w Polsce kampanię rekrutacyjną w języku ukraińskim

Aktualizacja: 2017-03-6 11:46 am

Zachodnia korporacja chce utrzymać wynagrodzenia na obecnym poziomie?

McDonalds w Polsce wystartował z kampanią rekrutacyjną, w której stara się pozyskać do pracy przebywających w Polsce Ukraińców. Przygotowana kampania banerowa, wyświetla ukraińskojęzyczne reklamy i odsyła do specjalnie przygotowanej aplikacyjnej strony internetowej, również w języku ukraińskim.

Koncern chce prawdopodobnie w ten sposób pozyskać pracowników z Ukrainy, którzy często godzą się na niższe pensje niż Polacy. Zdaniem niektórych ekspertów, napływ znaczej liczby Ukraińców, doprowadza do stanu w którym hamowany jest wzrost wynagrodzeń, co może wręcz zmuszać Polaków do wyjazdu za granicę.

Jak informowaliśmy wcześniej, Urzędy Pracy są generalnie zgodne w tym, że polscy pracodawcy zatrudniają Ukraińców ze względu na niższe koszty. Według specjalnej ankiety przeprowadzonej przez ministerstwo pracy, 72 proc. PUP jako powód zatrudnienia cudzoziemców wskazało możliwość proponowania niższego wynagrodzenia. Tylko w 18 proc. przypadków głównym powodem był brak polskich kandydatów.

Jest to kolejny przykład ukraińskojęzycznych kampanii dużych korporacji. Wcześniej ze spotem reklamowym w języku ukrainskim wystartowała sieć komórkowa Play.

kresy.pl

Za: Kresy.pl (06 marca 2017) -- [Org. tytuł: «Koncern McDonalds uruchomił w Polsce kampanię rekrutacyjnÄ… w języku ukraińskim [+FOTO]»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94273 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]