Lwowska rada obwodowa przeznacza pieniądze na odbudowę zniszczonych pomników UPA w Polsce

Aktualizacja: 2017-03-4 12:01 am

Lwowscy deputowani przeznaczyli środki na odbudowę zniszczonych ukraińskich pomników w Polsce – informuje portal zik.ua

Dyrektor przedsiębiorstwa komunalnego Lwowskiej Rady Obwodowej “Dola”, Światosław Szeremeta powiedział w poniedziałek na posiedzeniu stałej komisji ds. integracji europejskiej, deregulacji działalności gospodarczej, współpracy transgranicznej i stosunków z Ukraińcami za granicą Lwowskiej Rady Obwodowej, że w roku bieżącym na działania dotyczące uporządkowania grobów ofiar wojny i represji politycznych i porządkowania grobów Ukraińców za granicą z regionalnego budżetu przeznaczono 240 tys. hrywien. Dodatkowo rada ma przeznaczyć jeszcze 170 tys. UAH, w tym 80 tys. UAH potrzebne na odbudowę zniszczonych pomników UPA w Polsce – na górze Monastyr w pobliżu Werchraty oraz w Hruszowicach.

Lwowska rada obwodowa przeznacza pieniądze na odbudowę zniszczonych pomników UPA w Polsce

Weterani UPA przed pomnikiem Bandery we Lwowie

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94229 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]