Marek Jurek: CETA nie daje żadnych gwarancji bezpieczeństwa, tylko generuje nowe zagrożenia

Aktualizacja: 2017-03-3 10:22 am

Marek Jurek po raz kolejny zabrał głos w sprawie CETA, umowy gospodarczo-handlowej Unii Europejskiej z Kanadą. Prezes Prawicy Rzeczpospolitej zaznaczył, że nie stanowi ona żadnej dodatkowej gwarancji bezpieczeństwa dla Polski i dlatego rząd w Warszawie powinien jak najszybciej ją odrzucić.

– Robienie z CETA suplementu do NATO jest kompletnie niepoważne – twierdzi były marszałek dodając, że politycy PiS w Parlamencie Europejskim przypisywali CETA kompletnie nierealne funkcje gwarantujące, m.in. „bezpieczeństwo Polsce”. Zdaniem Jurka jest to manipulacja, ponieważ „CETA nie jest żadnym układem militarnym”, a zawarte w niej zapisy dotyczące m.in. rolnictwa stanowią olbrzymie zagrożenie dla Polski.

Europoseł zaznaczył, że odrzucenie przez Polskę CETA, to papierek lakmusowy mówiący o „odpowiedzialności polskiego rządu”. – Stany Zjednoczone są sojusznikiem militarnym Japonii i Korei Południowej, ale tym krajom nigdy nie przyjdzie do głowy, aby przestać chronić konkurencyjność swojej produkcji w stosunkach z USA – powiedział.

Marek Jurek przyznał, że zarówno on jak i inni politycy Prawicy Rzeczypospolitej „cały czas rozmawiają z kolegami z PiS i uświadamiają im ich odpowiedzialność”. – Widzę, że bardzo wielu polityków PiS z ciężkim sercem głosowało za traktatem – zakończył.

Źródło: polskieradio.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94212 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]