Aktualizacja strony została wstrzymana

Do Fatimy napływają wiadomości o cudach dziejących się za wstawiennictwem s. Łucji

Sanktuarium w Fatimie otrzymuje liczne listy – tradycyjne oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej –  z informacjami o łaskach otrzymanych za wstawiennictwem siostry Łucji dos Santos – ujawniła s. Angela Coelho, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego uczestniczki objawień maryjnych z 1917 r. Poinformowała też o dużej liczbie próśb modlitewnych, jakie docierają do tego portugalskiego sanktuarium i są pomocne w związku z trwającym procesem.

Do Fatimy napływają wiadomości o cudach dziejących się za wstawiennictwem s. Łucji

Sługa Boża siostra Łucja dos Santos – jedna z trojga pastuszków fatimskich

 

– Możemy mówić o dużym zaufaniu wiernych do wstawiennictwa siostry Łucji – powiedziała wicepostulatorka, zastrzegając się jednocześnie, że na razie nie może podać daty ewentualnej beatyfikacji.

Przed dwoma tygodniami w Coimbrze zakończył się oficjalnie diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Łucji. Diecezja ta, na której terenie zmarła 13 lutego 2005 r. wizjonerka, rozpoczęła ten proces już w trzy lata po jej śmierci na mocy specjalnego zezwolenia papieskiego. Ponad 15 tysięcy stron dokumentacji przesłano do Stolicy Apostolskiej. Analizuje ona 11 tysięcy listów napisanych przez zakonnicę podczas swojego życia w klasztorze oraz 61 świadectw osób, które znały zmarłą w wieku 98 lat karmelitankę.

W lutym ksiądz Romano Gambalunga, postulator procesu beatyfikacyjnego, stwierdził, że ogłoszenie trzeciej wizjonerki z Fatimy błogosławioną powinno nastąpić w stosunkowo krótkim czasie, dodając, że jest spokojny o zakończenie procesu. Zaznaczył, że czynności procesowe wymagają szczegółowych studiów w Watykanie, które będą stanowić „okazję do pogłębionej refleksji teologicznej i duchowej”. – Dla wielu osób siostra Łucja już jest święta. Stała się nią nie w wyniku swego udziału w objawieniach, ale przez swoje doświadczenie duchowe w Karmelu – powiedział postulator.

Źródło: KAI

RoM

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-03-01) | http://www.pch24.pl/do-fatimy-naplywaja-wiadomosci-o-cudach-dziejacych-sie-za-wstawiennictwem-s–lucji,49825,i.html