Bluźnierczy finał karnawału w Las Palmas. Nowy „Drag Queen” zakpił z Męki Pańskiej i Maryi

Aktualizacja: 2017-03-2 12:01 am

Podczas Karnawału w hiszpańskim Las Palmas nowym „Drag Queen Las Palmas de Gran Canaria” został transwestyta Sethlas przebrany za Maryję Dziewicę. Zwycięstwo zapewnił mu m.in. bluźnierczy występ nawiązujący do sceny ukrzyżowania Jezusa Chrystusa.

Niejaki „drag queen Sethlas” pojawił się na konkursowej scenie wystylizowany na Matkę Bożą i w rytmie piosenki „Like a prayer” Madonny.

Pretendent do nagrody „Drag Queen Las Palmas de Gran Canaria” okrasił swój występ dziwacznymi akrobacjami i przedstawieniem nawiązującym do sceny ukrzyżowania Chrystusa. Sethlas wystąpił przy tym w cierniowej koronie i z wymalowaną na boku raną.

Gala była szeroko komentowana m.in. na Twitterze. Podkreślano, że Sethlas właśnie podarował widzom najlepszy występ w dwudziestoletniej historii konkursu, widząc w nim krytykę doktryny Kościoła katolickiego względem homoseksualizmu.

Nie brakowało też głosów oburzenia i pytań, czy Sethlas ośmieliłby się na tego typu występ nawiązujący do Islamu.

Źródło: elmundo.es

MA

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94165 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]