Aktualizacja strony została wstrzymana

Bluźnierczy finał karnawału w Las Palmas. Nowy „Drag Queen” zakpił z Męki Pańskiej i Maryi

Podczas Karnawału w hiszpańskim Las Palmas nowym „Drag Queen Las Palmas de Gran Canaria” został transwestyta Sethlas przebrany za Maryję Dziewicę. Zwycięstwo zapewnił mu m.in. bluźnierczy występ nawiązujący do sceny ukrzyżowania Jezusa Chrystusa.

Niejaki „drag queen Sethlas” pojawił się na konkursowej scenie wystylizowany na Matkę Bożą i w rytmie piosenki „Like a prayer” Madonny.

Pretendent do nagrody „Drag Queen Las Palmas de Gran Canaria” okrasił swój występ dziwacznymi akrobacjami i przedstawieniem nawiązującym do sceny ukrzyżowania Chrystusa. Sethlas wystąpił przy tym w cierniowej koronie i z wymalowaną na boku raną.

Gala była szeroko komentowana m.in. na Twitterze. Podkreślano, że Sethlas właśnie podarował widzom najlepszy występ w dwudziestoletniej historii konkursu, widząc w nim krytykę doktryny Kościoła katolickiego względem homoseksualizmu.

Nie brakowało też głosów oburzenia i pytań, czy Sethlas ośmieliłby się na tego typu występ nawiązujący do Islamu.

Źródło: elmundo.es

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-03-01) | http://www.pch24.pl/bluznierczy-final-karnawalu-w-las-palmas--nowy-drag-queen-zakpil-z-meki-panskiej-i-maryi,49824,i.html

Skip to content