Szwecja: Chora na demencję kobieta powróciła do zdrowia po odstawieniu leków

Aktualizacja: 2009-05-20 4:02 pm

Ku całkowitemu zaskoczeniu lekarzy, cierpiąca od wielu lat na demencję 86-letnia Szwedka, powróciła do zdrowia po tym jak zrezygnowano z dalszego szpikowania jej lekami “przeciwko demencji”.

Obserwując, zdaniem lekarzy z kliniki w Leksland w centralnej Szwecji “beznadziejną sytuację”, zdecydowali się oni na odcięcie chorej od terapii farmaceutycznej i “przekazanie jej w opiekę kończącą życie”  – stwierdza pismo Falu-Kuriren.  Po odsunięciu leków, kobieta zaczęła raptownie dochodzić do zdrowia i czuć się lepiej. “Przeszła ona ze stanu całkowitego braku kontaktu, kiedy mogła jedynie czasami przełykać pożywienie wkładane jej do ust, do stanu świadomości, kiedy zaczęła jeść i pić oraz prowadzić rozmowę.” – powiedział pełen konsernacji główny lekarz kliniki, Sven-Axel Andersson w wywiadzie dla pisma Expressen.

Nawiązując do ujawnionego faktu wskazującego, iż kobietę przez ostatnie osiem lat szpikowano lekami bez żadnych dodatkowych badań sprawdzających, szefowa kliniki, Lena Törnfeldt stwierdziła jedynie “Cóż mogę powiedzieć? Niewąptliwie jest to godne ubolewania.”

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie The Local


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9415 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]