Londyn: Żydzi domagają się specjalnego dostępu do basenów miejskich dla swoich dzieci

Aktualizacja: 2009-05-20 11:32 am

Chasydzka sekta ortodoksyjnych Żydów domaga się specjalnych przywilejów od władz Londynu, żądając udostępniania basenu miejskiego do wyłącznego  użytku żydowskich dzieci.

Źądanie wysłane zostało w imieniu 377 dzieci żydowskich, które “z uwagi na wymagania religijne, nie mogą korzystać ze sportów wodnych w swoich szkołach” – stwierdza w liście Joseph Stauber. “W związku z tym, dzieci korzystałyby najbardziej z sesji na basenie w niedzielę wieczorem.” – konkluduje Stauber, od razu proponując najwygodniejsze dla siebie godziny.

Wymagania rozdzielenia chłopców i dziewcząt podczas zajęć na basenie, przestrzegane są przez żydowskie normy. Rabin Herschel Gluck, próbując uzyskać przywileje dla swojej społeczności, zagrywa kartą innych religii i wskazuje, że rozdzielenie chłopców i dziewcząt obowiązuje również w religii muzułmańskiej.

Rabin Gluck tłumaczy też, że “Przecież wszyscy płacą podatki dla powiatu, zatem każdy, bez względu na to kim jest, powinien mieć równy dostęp do publicznych ośrodków”.

Spór o dostęp do basenów miejskich w Clissod i Kings Hall wybuchł gdy żydowskie środowiska zapragnęły dla dzieci z klubu North London Jewish Youth Club wyłącznego dostępu do basenów w określonych godzinach. Do tej pory klub wynajmuje basen, lecz to nie wystaracza i żydowskie środowiska zażądały przedłużenia godzin otwarcia basenu w niedziele, po otrzymaniu dotacji publicznych na rekreacje żydowskich dzieci.

Opracowanie: Bibula Information Services – B.I.S. – www.bibula.com – na podstawie Hackney Gazzette

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9410 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]