Przy okazji walki ze spamem rząd zakaże rozsyłania e-maili o charakterze religijnym

Aktualizacja: 2009-05-20 10:24 am

Ministerstwo infrastruktury przygotowuje zmiany w prawie telekomunikacyjnym, które mają ograniczyć proceder rozsyłania spamu. Przy okazji, zakazane ma być także rozsyłanie przekazów o charakterze niekomercyjnym, w tym także religijnym.

Projekt przewiduje, że powstanie specjalna komórka, tzw. spam-box, do której będzie można zgłaszać przypadki spamu – informuje „Rzeczpospolita”. Z danych firmy Panda Security wynika, że spam to ok. 90 procent e-maili, które trafiają do naszych skrzynek. Są to przede wszystkim reklamy leków i sterydów oraz środków na potencję.

Proponowane zmiany w polskim prawie przewidują kary finansowe za rozsyłanie niezamówionych e-maili lub esemesów. Minimalna kara za udział w tym procederze ma wynieść 100 zł. W drastycznych przypadkach rozsyłający i zarabiający na tym zapłacą jednak znacznie więcej, bo nawet 100 tys. zł. Sankcje będą stosowane nie tylko wobec firm – zapłacić mogą także zwykli obywatele, którzy nieświadomie zostali spamerami – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Karami administracyjnymi zagrożone będzie także rozsyłanie przekazów o charakterze niekomercyjnym, np. religijnym lub politycznym – mówi adwokat Xawery Konarski, wspólnik w kancelarii Traple Konarski Podrecki. Według „Rz”, może to oznaczać spore ograniczenie w prowadzeniu kampanii wyborczych w Internecie.

Dotychczas, oprócz odpowiedzialności cywilnej, za spam groziła grzywna do 5 tys. zł. Nowe przepisy mogą wejść w życie w przyszłym roku – informuje „Rz”.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Za: PiotrSkarga.pl
“Polska: przy okazji walki ze spamem rząd zakaże rozsyłania e-maili o charakterze religijnym”


Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9406 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]