Episkopat USA dziękuje Trumpowi za decyzje w sprawie gender

Aktualizacja: 2017-02-25 12:55 pm

Episkopat Stanów Zjednoczonych podziękował administracji Donalda Trumpa za zniesienie rozporządzenia Baracka Obamy odnośnie do uczniów i studentów z zaburzeniami tożsamości płciowej. Pozwalało im ono na wybór toalet i szatni nie na podstawie swej naturalnej płci, lecz tej, z którą się utożsamiają.

W oświadczeniu wydanym przez komisję amerykańskiego episkopatu ds. świeckich, małżeństwa, rodziny i młodzieży przypomina się, że rozporządzenie to narzucało wszystkim jedno rozwiązanie. Tymczasem tak delikatne sprawy lepiej jest rozstrzygać na szczeblu lokalnym, z poszanowaniem prywatności i bezpieczeństwa wszystkich uczniów i studentów.

Biskupi przypominają też nauczanie adhortacji „Amoris laetitia”, w której Papież Franciszek sprzeciwia się ideologii gender i zaznacza, że „płeć biologiczną (sex) oraz rolę społeczno-kulturową płci (gender) można odróżniać, ale nie rozdzielać” (n. 56). Episkopat zapewnia, że Kościół szanuje godność wszystkich ludzi. Przyznaje, że osoby z takimi problemami oraz ich rodziny zasługują na współczucie i poszanowanie. Nie może to jednak uzasadniać ingerencji w prywatność i bezpieczeństwo innych.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie (25/02/2017)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Amerykańscy biskupi-apostaci mimo swej niechęci do prezydenta Trumpa, zmuszeni byli dostrzec pozytywy płynące z nowej prezydentury. Oczywiście w swoim oświadczeniu wypaczyli i ośmieszyli się, motywując stwierdzeniem, że “tak delikatne sprawy lepiej jest rozstrzygać na szczeblu lokalnym, z poszanowaniem prywatności i bezpieczeństwa wszystkich uczniów i studentów“. Nie, na żadnym szczeblu tego typu “delikatne sprawy” nie mogą być rozstrzygane pozytywnie dla ruchu genderowskiego, i właśnie to powinni biskupi-apostaci podkreślać, a nie podpierać się bezsensownymi zapewnieniami, że “osoby z takimi problemami oraz ich rodziny zasługują na współczucie i poszanowanie“. O jakim to poszanowaniu mówią biskupi-apostaci? Czy jeśli ktoś zabija podstawową tkankę społeczną, to należy mu się poszanowanie? To tak jakby lekarze “z poszanowaniem” podchodzili do zabijających organizm ludzki tkanek rakowych. Tkanki rakowe, zarówno te niszczące jednostkowy organizm, jak i organizm zbiorowy, społeczny, należy izolować, unieszkodliwiać, przeciwdziałać pączkowaniu. Kiedyś Kościół rozumiał swoją rolę w zakresie wspierania zasad społecznej normalności, dzisiaj hierarchowie wspierają różnorodność i “szanują” zabójcze cząstki niszczące sam Kościół.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94052 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]