Jacek Międlar zatrzymany i przesłuchiwany na lotnisku London Stansted

Aktualizacja: 2017-02-25 10:06 am

Były zakonnik ma wziąć udział w jutrzejszych obchodach Dnia Źołnierzy Wyklętych w Slough pod Londynem.

Jacek Międlar został zatrzymany przez służby graniczne i policje na lotnisku Stansted w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy zarzucają Międlarowi zamiar wygłoszenia przemówienia nawołującego do nienawiści w trakcie demonstracji Britain First, na którą został zaproszony.

Międlar, pracujący obecnie dla tygodnika “Polska Niepodległa” miał reprezentować go na obchodach  Dnia Źołnierzy Wyklętych.  Kampanię przeciw Międlarowi rozpoczęły m.in. serwis Hope Not Hate, Antifa i komunistyczne stowarzyszenie Radical Socialists.

kresy.pl / dzienniknardowy.pl

Za: Kresy.pl (25 lutego 2017)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie wiemy czy tytułować bohatera dzisiejszej wiadomości księdzem, czy po prostu panem Międlarem. Część publicystów i mediów podając nawet tę informację, wspomaga się tytułem “ks.” inne – nie. On sam na swoim blogu pisze o sobie:

Jacek Międlar. Polak, katolik, publicysta tygodników „Polska Niepodległa” i „Warszawska Gazeta”, vloger i bloger. Ponadto jestem koordynatorem Oddziałów Polski Niepodległej, do których serdecznie zapraszam. Moja dewiza życiowa: „Deo et Patriae semper fidelis”.

Nie wspomina nawet, że był księdzem, jakby wstydził się (?) swojego powołania (?) Zagubiony człowiek, który zapomniał, że po tym co zrobił powinien wykorzystać szansę aby milczeć. Widać jednak, “parcie na szkło” i chęć przewodzenia w tłumie jest silniejsze niż wszystko inne.

No a to, że policja brytyjska zatrzymuje gościa zarzucając mu zamiar wygłoszenia przemówienia nawołującego do nienawiści, to oczywiście skandal i brutalna cenzura, która – biorąc pod uwagę co p.Międlar pisze na swoim blogu o pewnej nacji – z daleka pachnie czosnkiem.

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=94040 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]