Aktualizacja strony została wstrzymana

Cenzura w XXI wieku ma się dobrze, a nawet lepiej

Jaki pisze w LifeSiteNews Steve Weatherbe, mimo składanych przez Marka Zuckerberga deklaracji o „inkluzywności” fejsbuka, który w założeniu ma tworzyć światową społeczność, owo otwarcie nie dotyczy chrześcijan i ich wartości. Fejsbuk coraz częściej stosuje radykalną cenzurę.

Takie właśnie doświadczenie spotkało Elizabeth Johnston z Zansesville w Ohio , której strona została trzykrotnie „zamrożona” za cytowanie fragmentów Biblii odnoszących się do homoseksualizmu, Johnston, która sama siebie określa jako mamę-aktywistkę spierała się, że Pismo św. potępia homoseksualizm podpierając się cytatami Starego i Nowego Testamentu. W następstwie tego Fejsbuk zawiesił jej dostęp do własnej strony, śledzonej przez 30 tys. osób,  a następnie przez trzy dni pozbawił prawa odpowiadania na prywatne komentarze. Wypadki te powtórzyły się następnie trzykrotnie. Posty usunięte przez fejsbuka, nie zawierały żadnych obraźliwych sformułowań, gróźb czy nękania, stanowiły argumenty w dyskusji i komentowały Biblię – skarży się p. Johnston i zastanawia się, czy  zasady tolerancji tej korporacji stosują się jedynie do tych, którzy  „podzielają lewicową ideologię Marka Zuckerberga”.

LifeSiteNews poprosiło Fejsubka o odpowiedź na pytanie, czy polityka tej korporacji dopuszcza w ogóle debatę na temat homoseksualizmu, ale nie uzyskano odpowiedzi.

Andrzej Kumor

Za: Goniec.net (20, luty 2017) | http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/goniec-poleca/cenzura-w-xxi-wieku-ma-si%C4%99-dobrze-a-nawet-lepiej.html