„Wróg ludu” arcybiskupem Strasburga. Wolnomularze oburzeni, bo obalał dogmaty Republiki

Aktualizacja: 2017-02-22 5:47 pm

Masoni nad Sekwaną są zawiedzeni, bo papież Franciszek mianował arcybiskupem Strasburga księdza Luca Ravela, byłego biskupa polowego armii francuskiej.

Nominacja została zatwierdzona przez prezydenta François Hollanda i opublikowana w Dzienniku Urzędowym, na mocy obowiązującego w diecezjach alzackich postępowania wynikającego z zapisów konkordatu.

Podczas posługi biskupa polowego ksiądz Ravel dał się poznać jako niestrudzony obrońca zasad wiary i chrześcijańskiej moralności. Zabierał otwarcie głos w obronie rodziny, krytykując ustawy godzące w prawo naturalne. Biskup był celem perfidnych ataków francuskiej masonerii. Portal Salon Beige opublikował list, jaki wystosował Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji (GOdF), największej francuskiej obediencji, Daniel Keller, do ministra obrony, Jean-Yvesa Le Driana, członka tej samej loży.

Masoni stwierdzali w piśmie, że „wypowiedzi biskupa polowego zamieszczone w Miesięczniku Informacyjnym Katolickiego Duszpasterstwa Wojskowego stanowią szczególnie poważny przypadek podważania Republiki i zasad, na których ona się opiera”.

 Uważać, że Republika promuje ideologię poprawności politycznej, że aborcja będzie bronią masowej destrukcji, że prawa Republiki mogą być terroryzmem przeciw Bogu, że obrona laickości jest terroryzmem myślenia, uprawianym przez adoratorów Republiki, to nie są zwykłe uchybienia w obowiązkach, jakie nakładane są na każdego przedstawiciela kultu zatrudnionego przez państwo – donosili masoni na biskupa polowego.

Zdaniem wolnomularzy, „te nie do zaakceptowania wypowiedzi” hierarchy dyskredytowały przesłania, które jednoczą obywateli państwa od dwóch wieków i podważają lojalność w stosunku do Republiki wymaganą od biskupa polowego w ramach powierzonej mu misji.

Masoni alarmowali, że ksiądz Luc Ravel, „w sytuacji gdy używa się armii francuskiej do obrony Republiki, armii, do której zaufanie narodu bazuje na jej jedności i przysiędze w służbie Republice, robi wszystko, by ją odwrócić od tych celów, siejąc antyrepublikańskie wypowiedzi”.

Zaniepokojony o losy Republiki Wielki Wschód Francji domagał się odwołania ks. Ravela z funkcji biskupa polowego. Jego apele pozostały jednak bez echa. Zapewne masoni nadal będą walczyć, tym razem już z arcybiskupem Strasburga.

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-02-22)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93965 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]