Afera nad Tybrem. Homoseksualny półświatek z państwową dotacją

We Włoszech wybuchł skandal, który nie przysporzy zwolenników rządzącej tak zwanej centrolewicy. UNAR, państwowy urząd oficjalnie zajmujący się zwalczaniem dyskryminacji i rasizmu, finansował organizację prowadzącą domy publiczne dla homoseksualistów.

Telewizyjna stacja Mediaset ujawniła skandaliczny fakt przekazania przez państwową agencję 50 tysięcy euro organizacji utrzymującej kluby erotyczne oraz tzw. agencję towarzyską, której oferta adresowana jest do sodomitów i lesbijek.

Chodzi o podmiot deklarujący działalność społeczną i na tej podstawie zwolniony z płacenia podatków.

Szef UNAR, Francesco Spano został w poniedziałek wezwany do złożenia wyjaśnień w Kancelarii Premiera, jednak – jak donosi agencja ANSA – szczegóły oraz efekty rozmowy nie zostały ujawnione.

Kojarzone z prawą stroną sceny politycznej ugrupowania domagają się od rządu naświetlenia zasad, na których UNAR rozdziela dotacje z publicznej kasy. Nie zabrakło głosów domagających się natychmiastowego zamknięcia urzędu. Organizacje społeczne zapowiadają złożenie do prokuratury wniosków w sprawie malwersacji, których dokonać miał urząd „antydyskryminacyjny”.

Źródło: wPolityce.pl

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-02-20) | http://www.pch24.pl/afera-nad-tybrem--homoseksualny-polswiatek-z-panstwowa-dotacja,49594,i.html

Skip to content