Wielka Brytania: Sąd odebrał kochającej matce małe dzieci, bo… spała z nimi w łóżku!

Aktualizacja: 2017-02-15 11:12 am

Haniebna decyzja sądu, przez którą dzieci zostaną odebrane matce tylko dlatego, że spała z nimi w jednym łóżku. Wyrok wydał sędzia Peter Greene w Peterborough, w hrabstwie Cambridgeshire, w Wielkiej Brytanii. Jak argumentował swoją decyzję sędzia?

Greene stwierdził, że kobieta ignorowała rady specjalistów, którzy odradzali jej spanie z dziećmi. Obaj chłopcy mają poniżej czterech lat. Sędzia zdecydował, że lepiej odebrać je kochającej matce, która nie słucha zaleceń specjalistów i oddać do adopcji.

Rodzina była pod opieką pracowników socjalnych. Specjaliści zainteresowali się rodziną, gdy młodszy chłopiec w wieku miesiąca miał siniaki i złamany nadgarstek. Później uznali, że dziecko nie było skrzywdzone celowo. Ojciec miał użyć zbyt dużej siły, ale nie chcieć krzywdy swojego syna. Zainteresowano się również sprawą potłuczonego kolana u starszego dziecka, gdy miał kilka miesięcy – stwierdzono, że najprawdopodobniej jest to efekt niewłaściwej opieki nad niemowlakiem.

Specjaliści próbowali przekonać matkę dzieci, że nie powinna spać ze swoimi synami, a także dali jej porady dotyczące żywienia. Jednak kobieta zignorowała ich zalecenia, a sąd postanowił ją za to surowo ukarać.

Sędzia Greene w uzasadnieniu stwierdził, że wszystkie dowody wskazują na to, że rodzice kochają swoje dzieci i nigdy celowo by ich nie skrzywdzili. Jednocześnie swoją decyzję argumentował tym, że matka chłopców “zawsze wie wszystko najlepiej”. Jego zdaniem kobieta była wobec dzieci zbyt szorstka. Sędzia uznał, że dla bezpieczeństwa dzieci, jedyną opcją jest przekazanie ich do adopcji.

Za: Dziennik narodowy (15 lutego 2017) -- [Org. tytuł: «SÄ…d odebrał kochajÄ…cej matce małe dzieci, bo... spała z nimi w łóżku!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93826 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]