Aktualizacja strony została wstrzymana

Prof. J.R.Nowak: Mały umysł był metropolitą krakowskim

OPINIA: Prof. Jerzy Robert Nowak, ceniony historyk, nie zostawił suchej nitki na kardynale Stanisławie Dziwiszu, byłym metropolicie krakowskim.

Po co pan używa tych zwrotów – kardynał, arcypasterz – pan za bardzo dowartościowuje tego Dziwisza. Przecież to jest człowiek pozbawiony krzty intelektu. Czy ktoś z państwa odnajdzie jakąś jedną, mądrą myśl Dziwisza? Można tylko ubolewać, że taki mały umysł był metropolitą krakowskim – powiedział prof. Nowak w rozmowie z dr. Zbigniewem Kękusiem.

Historyk podkreślił, że wiąże wielkie nadzieje z nowym metropolitą krakowskim – arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Zdaniem prof. Nowaka, abp Jędraszewski może być kontynuatorem prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Źródło: youtube.com

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (06-02-2017) |  – [Org. tytuł: «Prof. Nowak: Mały umysł był metropolitą krakowskim»]

 


 

Źyciński był ateistą?

INFO: Prof. Jerzy Robert Nowak na spotkaniu w Krakowie powiedział, że pisze książkę m.in. o śp. abp. Józefie Źycińskim. Historyk ujawnił szokujące informacje na temat kapłana.

 – O Źycińskim napiszę ze 20 stron. Wiecie państwo, że znalazł się ksiądz, który udowodnił, broniąc doktorat, że Źyciński jest ateistą. Niestety rok później został przejechany przez ciężarówkę. Może kolesie Źycińskiego to zrobili? – zastanawiał się historyk.

Chodzi o ks. Adama Gardyasza, który swój doktorat pisał pod kierunkiem prof. Zofii Zdybickiej.

Źródło: youtube.com

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (09-02-2017)

 


 

.