Hamburg będzie tęczowy. Już nawet małe dzieci muszą „akceptować” gender

Aktualizacja: 2017-02-7 9:14 am

Hamburg będzie tęczowy. Lokalny parlament przyjął stworzony przez hamburski senat „plan działania… na rzecz akceptacji płciowej i seksualnej różnorodności”. Oznacza to państwową indoktrynację obywateli, a zwłaszcza dzieci w przedszkolach.

„To, co zakłada plan działania w przedszkolach i szkołach jest radykalnego do tego stopnia, że niemal niepotrzebny jest komentarz, by zrozumieć, jak bardzo podług ideologii gender mają być formowane dzieci” – komentuje na swoim blogu katolicki działacz i publicysta, Mathias von Gersdorff.

„Plan działania ma na celu przekształcenie przedszkoli w genderowe placówki indoktrynacyjne. Pogarda dla praw rodziców do wychowania dzieci jest rażąca i przypomina dyktatury XX stulecia” – dodaje.

Plan został opracowany przez Zielonych. Co dwa lata będzie odnawiany tak, by „na czasie” odpowiadać na wyzwania w obszarze równości płciowej. Ma obowiązywać „we wszystkich obszarach społecznych i państwowych”. Na 63 stronach dokumentu szczególnie wiele uwagi poświęca się jednak przedszkolom i szkołom.

Plan zakłada między innymi, że dzieci będą spotykać się z „ludźmi, którzy wyglądają inaczej lub zachowują się inaczej od tych, których dotąd poznawały”. Chodzi, naturalnie, o wszelkiej maści dewiantów: „Należy tu uwzględnić także kwestie tożsamości płciowej i orientacji seksualnej” – czytamy dosłownie w hamburskim planie. W dokumencie zakłada się też, że personel szkół i przedszkoli będzie odbywać specjalne szkolenia, które umożliwią im „właściwe uwzględnianie” problematyki seksualnej różnorodności i gender. Dodatkowo praca nauczycieli ma być „wspierana” przez wytyczne na rzecz „świadomej płciowo pedagogiki”, która „oferuje dobre podstawy na rzecz wrażliwej na kwestie płciowe pracy dzieci i młodzieży”.

Dokument przewiduje działania na rzecz ideologii gender także w szkołach, instytucjach sportowych i kulturalnych; równość płciowa ma być promowana także w służbach porządkowych i miejscach pracy. Jak podaje dziennik „Bild”, przykładowo hamburscy policjanci mają zwracać większą uwagę na „homo- lub transfobiczną motywację” przestępców.

Źródła: mathias-von-gersdorff.blogspot.de, bild.de

Pach

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93621 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]