Aktualizacja strony została wstrzymana

Portugalia: kanonizacja dwojga wizjonerów z Fatimy możliwa jeszcze w tym roku

Rektor Instytutu Portugalskiego im. św. Antoniego w Rzymie ksiądz Agostinho Borges ujawnił, że istnieją przesłanki do kanonizacji jeszcze w tym roku Hiacynty i Franciszka Marto, uczestników objawień maryjnych sprzed stu lat. Portugalscy dziennikarze spekulują, że mogłoby do tego dojść podczas zaplanowanej na maj wizyty papieża Franciszka w Fatimie.

Portugalia: kanonizacja dwojga wizjonerów z Fatimy możliwa jeszcze w tym roku

Atribuït a Joshua Benoliel [Public domain o Public domain], via la Wikimedia Commons

Według księdza Borgesa, Watykan potwierdził już cud dokonany za wstawiennictwem portugalskich pastuszków. Bez podawania wielu szczegółów ujawnił, że przypadek ten dotyczy brazylijskiego dziecka.

Wiadomość została ujawniona na zakończenie Mszy świętej odprawionej w minionym tygodniu w rzymskim kościele św. Antoniego dla Portugalczyków – ujawniła gazeta „Noticias de Setubal”, według której oficjalna wiadomość w tej sprawie powinna zostać opublikowana w najbliższych dniach.

Hiacynta i Franciszek Marto zostali beatyfikowani w 2000 r. w Fatimie przez papieża Jana Pawła II podczas jego trzeciej, a zarazem ostatniej wizyty w Portugalii.

W styczniu br. w diecezji Coimbra zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego trzeciej uczestniczki objawień fatimskich, siostry Łucji dos Santos. Portugalska diecezja, na terenie której zmarła 13 lutego 2005 r. wizjonerka, otworzyła proces beatyfikacyjny wizjonerki trzy lata po jej śmierci. Dokumenty z diecezjalnego etapu beatyfikacji siostry Łucji zostały już skierowane do Stolicy Apostolskiej.

Siostra Angela Coelho, postulatorka procesu beatyfikacyjnego portugalskiej karmelitanki, zmarłej w wieku 98 lat, ujawniła, że diecezjalna faza przedłużyła się z uwagi na bogate zbiory materiałów dotyczących portugalskiej wizjonerki. Przyznała, że życie siostry Łucji obfitowało w wiele wydarzeń i zasługuje na to, aby było szczegółowo przeanalizowane.

Ujawniła, że 13 lutego br. nastąpi w klasztorze św. Teresy w Coimbrze, gdzie zmarła siostra Łucja, uroczyste zamknięcie diecezjalnego etapu jej procesu beatyfikacyjnego.

Wcześniej siostra Angela Coelho twierdziła, że zakończenie tego etapu prac może nastąpić jeszcze w 2016 r. Ujawniła, że konieczne było przestudiowanie ponad 70 tysięcy listów jakie otrzymała i napisała siostra Łucja w czasie swego życia.

Źródło: KAI

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-02-06 ) | http://www.pch24.pl/portugalia--kanonizacja-dwojga-wizjonerow-z-fatimy-mozliwa-jeszcze-w-tym-roku,49281,i.html

Skip to content