Aktualizacja strony została wstrzymana

Młodzież Wszechpolska żąda zmiany nazwy lotniska w Gdańsku!

– W związku z ujawnieniem bezsprzecznej współpracy byłego prezydenta Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 70-tych, jako przedstawiciele młodego pokolenia Polaków działacze pomorskiej Młodzieży Wszechpolskiej domagają się odebrania Lechowi Wałęsie zaszczytu, jakim jest patronowanie gdańskiemu portowi lotniczemu – czytamy na stronie wydarzenia utworzonego na Facebooku przez młodych narodowców.

– Lotnisko w Gdańsku, będące jednym z największych w Polsce, jest wizytówką naszego miasta i nie może nosić imienia osoby, której przeszłość jest tak niejasna i bulwersująca. Godzi to w dobre imię nie tylko woj. pomorskiego, ale i całego kraju. W związku z powyższym żądamy zmiany nazwy lotniska, gdyż osoba o tak wątpliwej moralnie przeszłości nie zasługuje na tak wielki honor, jakim jest patronowanie gdańskiemu portowi lotniczemu – argumentują wszechpolacy.

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy pierwotnie nazywany był Gdańsk Rębiechowo. W 2004 r. nadano mu imię przywódcy Solidarności i prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy.

Źródło: Źądamy zmiany nazwy lotniska w Gdańsku!

Za: DziennikNarodowy.pl (1 lutego 2017)

 


 

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745