Młodzież Wszechpolska żąda zmiany nazwy lotniska w Gdańsku!

Aktualizacja: 2017-02-2 2:10 pm

– W związku z ujawnieniem bezsprzecznej współpracy byłego prezydenta Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa w latach 70-tych, jako przedstawiciele młodego pokolenia Polaków działacze pomorskiej Młodzieży Wszechpolskiej domagają się odebrania Lechowi Wałęsie zaszczytu, jakim jest patronowanie gdańskiemu portowi lotniczemu – czytamy na stronie wydarzenia utworzonego na Facebooku przez młodych narodowców.

– Lotnisko w Gdańsku, będące jednym z największych w Polsce, jest wizytówką naszego miasta i nie może nosić imienia osoby, której przeszłość jest tak niejasna i bulwersująca. Godzi to w dobre imię nie tylko woj. pomorskiego, ale i całego kraju. W związku z powyższym żądamy zmiany nazwy lotniska, gdyż osoba o tak wątpliwej moralnie przeszłości nie zasługuje na tak wielki honor, jakim jest patronowanie gdańskiemu portowi lotniczemu – argumentują wszechpolacy.

Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy pierwotnie nazywany był Gdańsk Rębiechowo. W 2004 r. nadano mu imię przywódcy Solidarności i prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy.

Źródło: Źądamy zmiany nazwy lotniska w Gdańsku!

Za: DziennikNarodowy.pl (1 lutego 2017)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93539 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]