Aktualizacja strony została wstrzymana

Antypolskie wypowiedzi prominentnego działacza żydowskiej organizacji. Ambasador RP w USA żąda wyjaśnień

Ambasador RP w Waszyngtonie stanowczo zaprotestowała przeciwko szkalującym Polskę wypowiedziom dyrektora Anti-Defamation League (Ligi Przeciwko Zniesławieniu). Na antenie CNN Jonathan Greenblatt stwierdził, że Polska zalicza się do krajów, które negują, że celem Hitlera była eksterminacja Żydów (sic!!!).

Kierujący Ligą Przeciw Zniesławieniu Jonathana Greenblatta, na antenie CNN stwierdził, że Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie powstało dlatego, że „takie kraje jak Iran, Rosja, Polska i Węgry przedstawiają Holocaust jako ogólne cierpienie, a nie celowe ludobójstwo narodu żydowskiego”.

Ambasador Piotr Wilczek określił tego typu twierdzenia mianem nieprawdziwych i krzywdzących na Polaków. „Holocaust był systemową eksterminacją europejskich Żydów, przeprowadzoną przez nazistowskie Niemcy. Polska uznała ten fakt długo przed innymi krajami, jeszcze zanim określenie holocaust weszło do powszechnego użycia” – stwierdził ambasador.

Zdaniem polskiego dyplomaty „wypowiedzi i działania polskich władz w tej sprawie całkowicie obalają bezpodstawne insynuacje pana Greenblatta”.

„Źądam, aby wycofał się on ze swoich słów” – napisał w oświadczeniu ambasador Wilczek, przypominając, iż to właśnie polski rząd na uchodźstwie już w 1942 roku alarmował cały świat na temat eksterminacji polskich Żydów.

Liga Przeciwko Zniesławieniu, to amerykańska organizacja, jedna z najstarszych i najważniejszych organizacji żydowskich na świecie, której celem jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów. Organizacja powstała w roku 1913 w Chicago pod patronatem organizacyjnym B’nai B’rith.

Źródło: niezalezna.pl/wprost.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-02-01)

 


 

Szef Ligi Przeciwko Zniesławieniu… szkaluje Polskę. Ambasador RP w USA żąda wyjaśnień. To oświadczenie nie pozostawia złudzeń

Piotr Wilczek – ambasador RP w Waszyngtonie – postanowił stanowczo zaprotestować przeciwko szkalującym Polkę wypowiedziom dyrektora Ligi Przeciwko Zniesławieniu (Anti-Defamation League) Jonathana Greenblatta. Na antenie CNN Greenblatt przekonywał, że Polska nie uznaje, iż Hitler dążył przede wszystkim do pełnej eksterminacji Żydów. „Wypowiedzi i działania polskich władz w tej sprawie całkowicie obalają bezpodstawne insynuacje pana Greenblatta. Źądam, aby wycofał się on ze swoich słów” – napisał w oświadczeniu ambasador RP w Waszyngtonie.

Cała sprawa dotyczy wypowiedzi Jonathana Greenblatta, który na antenie CNN oburzał się o to, iż prezydent USA Donald Trump w oświadczeniu dotyczącym holokaustu mówił bardzo ogólnie i nie odnosił się konkretnie do narodu żydowskiego.

W pewnym momencie Greenblatt, który kieruje Ligą Przeciw Zniesławieniu stwierdził, że Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie powstało dlatego, że „takie kraje jak Iran, Rosja, Polska i Węgry przedstawiają Holocaust jako ogólne cierpienie, a nie celowe ludobójstwo narodu żydowskiego”.

Na słowa te stanowczo zareagował ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek, który protestując przeciwko wypowiedzi Greenblatta zażądał od niego wycofania się z tych słów.

 – Takie wypowiedzi są nie tylko fałszywe, ale i szkodliwe dla narodu polskiego. Holokaust był systemową eksterminacją europejskich Żydów, przeprowadzoną przez nazistowskie Niemcy. Polska uznała ten fakt na długo przed innymi narodami, jeszcze zanim termin „holokaust” zaczął być powszechnie stosowany – czytamy w oświadczeniu ambasadora RP w Waszyngtonie.

 
W oświadczeniu podkreślono również, że to właśnie polski rząd na uchodźstwie już w 1942 roku alarmował cały świat na temat eksterminacji polskich Żydów.

„Stosowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy nowe metody masowych rzezi potwierdzają fakt, że władze niemieckie systematycznie dążą do całkowitej zagłady żydowskiej ludności Polski z Europy zachodniej i środkowej, a także z samej Rzeszy Niemieckiej. Rząd polski uważa za swój obowiązek zaznajomić rządy wszystkich cywilizowanych krajów z następującymi (…) informacjami, które ukazują aż nazbyt wyraźnie nowe metody eksterminacji zastosowane przez władze niemieckie”- pisał w 1942 roku polski rząd na emigracji, w notatce skierowanej do rządów Narodów Zjednoczonych.

Autor:

Źródło: , ,

Za: niezalezna.pl (01.02.2017)

 


 

CZYTAJ:

 


 

Skip to content