Porażający brytyjski raport: terroryści zamordowali w roku 2016 aż 70 tysięcy osób! Będzie gorzej?

Brytyjski ośrodek analityczny IHS Markit opublikował zatrważające dane. Wynika z nich, że w roku 2016 dokonano ponad 24 tys. zamachów terrorystycznych. Zginęło w nich prawie 70 tys. osób (około 30 tys. cywilów i ponad 40 tys. wojskowych). Za niecałe 20 proc. zamachów odpowiadają terroryści z tzw. Państwa Islamskiego.

Najniebezpieczniejszym miejscem świata jest Syria, gdzie w ubiegłym roku dokonano 7,5 tys. zamachów. Na drugim miejscu „uplasowała się” wschodnia część Ukrainy, gdzie dokonano ponad 4,5 tys. ataków. Ponad 3,3 tys. działań terrorystycznych odnotowano w Iraku. Oznacza to, że tylko w tych trzech krajach miało miejsce 2/3 zbrodniczych incydentów. Pozostałymi obszarami, na których terroryści siali śmierć i spustoszenie, są m.in. pogrążony w wojnie domowej Jemen oraz Turcja, w której prowadzone są działania zbrojne przeciwko kurdyjskim partyzantom.

Ponad 4,2 tys. zamachów przeprowadzili dżihadyści z Państwa Islamskiego. Śmierć poniosło w nich ponad 10 tys. cywilów. – W 2016 r. mieliśmy do czynienia ze wzrostem liczby ataków przeprowadzonych przez ISIS poza obszarem Bliskiego Wschodu. W 2015 r. było to tylko 8 proc. wypadków. Rok później już 16 proc. – informuje Matthew Henman, jeden z autorów brytyjskiego raportu.

Wzrosła również liczba dokonanych przez islamistów tzw. ataków inspirowanych. Strzelanina w klubie nocnym w Orlando, zamach w Nicei, masakra podczas bożonarodzeniowego jarmarku w Berlinie – to tylko niektóre z przykładów tego typu działań terrorystów.

Niepokojąco brzmią również zawarte w raporcie prognozy na rok 2017. Wynika z nich bowiem, że islamscy ekstremiści będą kontynuowali swoją walkę w Europie oraz rozpoczną działania na nowych terenach, m.in. w Azji Południowowschodniej, gdzie już tworzą swoje bazy.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-31)

 


 

Kanada przygarnie „uchodźców Trumpa”, a islamiści zabijają

INFO: Kanadyjski premier Justin Trudeau powiedział, że Kanada chętnie przyjmie uchodźców, którzy nie mogą trafić do USA ze względu na ograniczenia narzucone przez prezydenta Donalda Trumpa.

Poza tym, p. Trudeau ma zamiar porozmawiać z p. Trumpem nt. sukcesu kanadyjskiej polityki azylowej.

„Wszyscy, którzy uciekają przed prześladowaniami, terrorem i wojną znajdą schronienie w Kanadzie, niezależnie od swojej wiary. Różnorodność jest naszą siłą” – napisał tolerancyjny premier na Twitterze.

W niedzielę w jednym z meczetów w Kanadzie miał miejsce zamach terrorystyczny przeprowadzony przez islamskich ekstremistów. Zginęło co najmniej kilka osób. Po ataku lewicowy premier ponownie wezwał do… szerzenia tolerancji.

Źródło: www.gazeta.pl

Opracował: JW

Za: korwin-mikke.pl (31-01-2017)

 


 

Skip to content