Norwegia: cmentarz dla wyznawców bóstw nordyckich

Aktualizacja: 2009-05-15 12:17 pm

Wyznawcy Thora, Odyna i innych bóstw nordyckich, czczonych niegdyś przez Wikingów, będą mieli w Norwegii własny cmentarz w stolicy kraju – Oslo. Będą tam mogli odprawiać pogańskie ceremonie pogrzebowe.

Możemy już zawierać małżeństwa zgodnie z rytami nordyckiej mitologii. Ważne było uzupełnienie naszej oferty przez posiadanie własnego miejsca pochówku – oświadczyła Stine Helen Robertson, rzeczniczka bractwa Bifrost, skupiającego tamtejszych pogan.

W otrzymanej od władz Oslo kwaterze cmentarza Voksen bractwo zamierza zbudować kamienny statek, w którym będą składane urny z prochami zmarłych. Na statku będzie miejsce na 200 urn.

Margaret Eckbo z dyrekcji cmentarza poinformowała, że istnieją już na nim kwatery „przeznaczone dla muzułmanów, wyznawców religii bahai, członków Armii Zbawienia, humanistów i Romów”.

Według bractwa Bifrost, miejsce pochówku dla wyznawców nordyckiej mitologii powstało już wcześniej w Danii.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9338 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]