Aktualizacja strony została wstrzymana

Za ile sprzedali symbol chrześcijaństwa? Real Madryt w krajach islamskich bez krzyża

Umowa Realu Madryt z krajami Bliskiego Wschodu stała się faktem. W części tych państw klubowe pamiątki hiszpańskiego klubu piłkarskiego będą dystrybuowane bez widocznego krzyża. Na spotkaniu w Dubaju firma dystrybucyjna Marka poinformowała, że doszła do porozumienia z Realem Madryt w sprawie sprzedaży odzieży z herbem klubu.

Zmiany związane są z umową zawartą pomiędzy klubem a holdingiem Marka na produkcję i sprzedaż produktów związanych z Realem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Katarze, Kuwejcie, Bahrajnie oraz Omanie. Co łączy te kraje? W każdym z nich panującym wyznaniem jest islam.

Khaled Al-Mheiri, wiceprezes Marki, poinformował, że krzyż zostanie usunięty ze względu na aspekty kulturowe.

„Musimy uwzględnić to, że w tym rejonie widoczny na produktach krzyż jest kwestią wrażliwą” – powiedział Al-Mheiri.

Przedstawiciel Marki ocenił, że w czasie pięciu lat, przez które będzie obowiązywać umowa, jego firma zarobi około 55 milionów dolarów. Nie podano, ile pieniędzy będzie otrzymywać klub

Krzyż zniknie z klubowych koszulek typu polo oraz czapek. Umowa nie obejmuje replik strojów meczowych. Pierwsze projekty mają zostać pokazane za 10 dni, a sprzedaż rozpocznie się w marcu.

Już w 2014 roku Real w związku z pozyskaniem nowego sponsora – banku ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (National Bank of Abu Dhabi) usunął krzyż z części klubowych gadżetów m. in. z  okolicznościowych kartach kredytowych.

Źródło: wPolityce.pl/realmadryt.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-25)

Skip to content