Winnicki krytykuje „wasalny język” premier Szydło

Aktualizacja: 2017-01-17 2:46 pm

Poseł Robert Winnicki skrytykował „wasalny język” premier Beaty Szydło podczas uroczystego powitania wojsk USA. – Polska rządzona przez PO klęczała przed Berlinem. Polska rządzona przez PiS “wstała z kolan” tylko po to, by jeszcze mocniej uklęknąć przed Waszyngtonem – uważa lider Ruchu Narodowego.

– To wielki dzień, kiedy możemy na polskiej ziemi tutaj w Źaganiu przywitać żołnierzy amerykańskich – reprezentantów najlepszej, najsilniejszej, najwspanialszej armii świata. Dzisiaj mogę powiedzieć, że obecność wojsk amerykańskich tutaj w Polsce to jest właśnie kolejny krok w realizacji strategii przez rząd PiS wzmacniania bezpieczeństwa Polski, wzmacniania bezpieczeństwa naszego regionu – mówiła w sobotę premier Beata Szydło, witając w Polsce żołnierzy USA.

– Pani Premier, taki wasalny język jest hańbą – skomentował na Facebooku poseł Robert Winnicki. – Obraża ponad 1000 lat ofiarności, męstwa i zwycięstw polskiego oręża – dodał.

– Wojsko USA jest obecnie najsilniejsze na globie, to fakt. Ale jeśli premier mówi o obcej armii “najwspanialsza” i “najlepsza”, to jak się mają czuć żołnierze Wojska Polskiego? – pyta lider Ruchu Narodowego. – Polska rządzona przez PO klęczała przed Berlinem. Polska rządzona przez PiS “wstała z kolan” tylko po to, by jeszcze mocniej uklęknąć przed Waszyngtonem – dodał.

Winnicki zadeklarował, że „Polska rządzona w przyszłości przez Ruch Narodowy nie będzie ani klękać, ani wymachiwać bezsensownie szablą”. – Trzeba być pokornym wobec rzeczywistości, ale zdecydowanie się przy tym szanując. Bo jeśli my sami jako państwo nie będziemy się szanować, to tym bardziej nie zrobią tego wobec nas inni.

Facebook.com / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93009 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]