Tatuaże zakazane w urzędach w Kalifornii

Aktualizacja: 2006-02-8 12:00 am

Pracownicy powiatu San Bernardino w Kalifornii otrzymali wezwanie do zakrycia tatuaży i zdjęcia wszelkich kolczyków noszonych na twarzy. Nowe zarządzenie, obowiązujące wszystkich pracowników urzędów publicznych w godzinach ich urzędowania, zakazuje również noszenia dżinsów i koszulek typu T-shirt z widocznymi znakami (Logos).

Mark Uffer, przedstawiciel San Bernardino County tłumaczy przepis, który wszedł w życie 2 lutego br., że “Nie próbujemy ograniczać niczyjego prawa do wyrażania swoich poglądów.” – ale dodaje – “Dla niektórych ludzi [petentów] tatuaże [na ciele pracowników urzędów publicznych] mogą wydawać się niepożądane. […] Nasze zarządzenie nie różni się od przepisów i standardów obowiązujących w bankach.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=93 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]