Aktualizacja strony została wstrzymana

Śpij spokojnie! „Policja gender” czuwa. Lewacka inicjatywa na austriackim uniwersytecie

Lewicowo zaangażowani studenci z austriackiego Uniwersytetu w Salzburgu zorganizowali „genderową policję”. Tworzą raporty, w których opisują „wykroczenia przeciw gender” popełniane przez innych studentów.

O sprawie poinformował czołowy austriacki tabloid, „Kronen Zeitung”. Na salzburskiej uczelni publicznej miała zawiązać grupa „czerwonych” i „zielonych” studentów, która przygotowuje raporty o „wykroczeniach” przeciwko ideologii gender.

„Krone” opisała raport grupy sporządzony na temat zachowania studentów zrzeszonych w jednej z ogólnoaustriackich organizacji studenckich (Österreichische Hochschülerinnen- und Hochschülerschaft, w skrócie ÖH). „Policjanci gender” opisują między innymi takie zachowania jak „przewracanie oczami”, „język nienacechowany tolerancją płciową” czy „seksistowskie komentarze”.

Raporty z poprawnej genderowo działalności studentów zrzeszonych w ÖH mają być sporządzane regularnie. Według „Krone” zachowanie lewicowych studentów przypomina metody stosowane przez komunistyczną Stasi. Jest to tym bardziej problematyczne, że ÖH uchodzi za kuźnię austriackich elit politycznych. Zdaniem tabloidu może to oznaczać, że studenci zabawiający się dziś w „policjantów gender” wkrótce wejdą do polityki.

Źródło: Krone.at

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-01-17) | http://www.pch24.pl/spij-spokojnie--policja-gender-czuwa--lewacka-inicjatywa-na-austriackim-uniwersytecie,48796,i.html

Skip to content