Śpij spokojnie! „Policja gender” czuwa. Lewacka inicjatywa na austriackim uniwersytecie

Aktualizacja: 2017-01-17 2:24 pm

Lewicowo zaangażowani studenci z austriackiego Uniwersytetu w Salzburgu zorganizowali „genderową policję”. Tworzą raporty, w których opisują „wykroczenia przeciw gender” popełniane przez innych studentów.

O sprawie poinformował czołowy austriacki tabloid, „Kronen Zeitung”. Na salzburskiej uczelni publicznej miała zawiązać grupa „czerwonych” i „zielonych” studentów, która przygotowuje raporty o „wykroczeniach” przeciwko ideologii gender.

„Krone” opisała raport grupy sporządzony na temat zachowania studentów zrzeszonych w jednej z ogólnoaustriackich organizacji studenckich (Österreichische Hochschülerinnen- und Hochschülerschaft, w skrócie ÖH). „Policjanci gender” opisują między innymi takie zachowania jak „przewracanie oczami”, „język nienacechowany tolerancją płciową” czy „seksistowskie komentarze”.

Raporty z poprawnej genderowo działalności studentów zrzeszonych w ÖH mają być sporządzane regularnie. Według „Krone” zachowanie lewicowych studentów przypomina metody stosowane przez komunistyczną Stasi. Jest to tym bardziej problematyczne, że ÖH uchodzi za kuźnię austriackich elit politycznych. Zdaniem tabloidu może to oznaczać, że studenci zabawiający się dziś w „policjantów gender” wkrótce wejdą do polityki.

Źródło: Krone.at

Pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92995 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]