Aktualizacja strony została wstrzymana

Amerykański wywiad ostrzegł Izrael przed przekazywaniem tajnych informacji Trumpowi?

Izrael obawia się, że tajne informacje wywiadowcze mogą być przekazane przez Trumpa Rosji, a za jej pośrednictwem Iranowi.

Iraelskie media podały, że Moskwa może mieć narzędzia nacisku, przez które Trump może być zmuszony do przekazania informacji Rosji.  Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu nie poinformowali swoich izraelskich kolegów o jakie konkretnie narzędzie nacisku chodzi.

Izraelski dziennikarz Ronen Bergman podał, że przedstawiciele amerykańskiego wywiadu uczulili Izrael na informacje jakie będzie przekazaywał Białemu Domowi i Narodowej Radzie Bezpieczeństwa USA, do czasu wyjaśnienia potencjalnyc związków Trumpa z Rosją.

Intensywna wymiana wywiadowcza pomiędzy USA a Izraelem trwała od przynajmniej dwóch dekad. Większość ze wspólnych operacji miała być skierowana przeciw Iranowi, a także organizacjom takim jak Hezbollah czy Hamas. Wzajemne oficjalne porozumienie z 2008 roku o wzajemnym przekazywaniu źródeł i metod działania miało przynieść znakomite rezultaty m. in. w zastopowaniu irańskiego programu nuklearnego.

kresy.pl / haaretz.com

Za: Kresy.pl (13 stycznia 2017) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/amerykanski-wywiad-ostrzegl-izrael-przed-przekazywaniem-tajnych-informacji-trumpowi

Skip to content