Aktualizacja strony została wstrzymana

Portugalia: biskupi przeciwni wprowadzeniu do szkół lekcji informacyjnych o aborcji

Episkopat Portugalii wezwał rząd Antonio Costy do odstąpienia od zamiaru wprowadzenia do programów nauczania w publicznych gimnazjach tematu aborcji. Socjalistyczny gabinet ujawnił wcześniej, że planuje w roku szkolnym 2017-18 włączyć do zajęć z wychowania seksualnego zagadnienie przerywania ciąży.

– Niepokoi nas ta inicjatywa. Popieramy wszystkich tych rodziców, którzy również nie są z niej zadowoleni i nie chcą, aby aborcja była tematem nauczania dzieci – powiedział ks. Manuel Barbosa, rzecznik prasowy episkopatu. Ujawnił przy tym, że biskupi zgodzili się oficjalnie wesprzeć jedną z form powstrzymania rządowej inicjatywy, jaką jest krążąca w internecie petycja przeciwko lekcjom o aborcji. Akcję tę poparło już blisko 10 tys. osób.

Przepisy portugalskie dopuszczają aborcję na życzenie w pierwszych dziesięciu tygodniach ciąży pod warunkiem przeprowadzenia z kobietą odpowiednich konsultacji. Obecne prawo aborcyjne, które wprowadził socjalistyczny rząd Jose Socratesa obowiązuje od sierpnia 2007 r. Wprawdzie referendum w tej sprawie z tegoż roku nie było wiążące, ale większość centro-lewicowa przegłosowała ten projekt w parlamencie.

Źródło: KAI

poz

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2017-01-11) | http://www.pch24.pl/portugalia--biskupi-przeciwni-wprowadzeniu-do-szkol-lekcji-informacyjnych-o-aborcji,48702,i.html

Skip to content