Jezuita Grzegorz Kramer atakuje Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę

Aktualizacja: 2017-01-9 8:51 am

Jezuita Grzegorz Kramer z Krakowa, związany z „Tygodnikiem Powszechnym”,  zaatakował jako „dyżurny autorytet moralny” IX Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę.

Jego główny zarzut dotyczył nieodpowiedniego napisu na jednym z szalików kibicowskich. Na podstawie tego jednostkowego incydentu starał się on rzucić złe światło tak na wielotysięczną rzesze pielgrzymów, jak i duszpasterzy, którzy przez cały rok z ogromną gorliwością ewangelizują w tym bardzo trudnym środowisku. Moim zdaniem, jest to bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące. Trzeba bowiem przede wszystkim docenić pracę owych duszpasterzy. Jeżeli są jakieś potknięcia to po bratersku zwrócić uwagę, a nie publicznie łajać i oskarżać o „brak rozeznania”.

A czy oskarżający jezuita ma takie rozeznanie? Przecież na pielgrzymce na Jasną Górę nie był, a swoje wnioski wyciągnął na postawie jednej fotografii zamieszczonej w mediach. Nigdy też w niczym nie pomógł organizatorom pielgrzymki.  Nie prowadzi też żadnej pracy duszpasterskiej wśród kibiców sportowych.

Poza tym, czy na podstawie działalności np. eks-jezuity Stanisława Obirka, ulubieńca „Gazety Wyborczej”, czy agentów Służby Bezpieczeństwa w jezuickich szeregach można ocenić całą działalność owego zakonu w Polsce?

Takie zarzuty jezuity Grzegorza Kramera, są typowe dla środowiska „salonowego”, które z poczuciem wyższości i nieomylności traktuje inne środowiska, zwłaszcza te, które dbają o wartości patriotyczne. Owe zarzuty zostały od razu wsparte przez sfrustrowaną aktorkę Paulinę Młynarską, która wykorzystuje każdą okazję, aby z ogromną nienawiścią skopać katolików. Także KOD i inne media lewackie je przedrukowały.

Źyczę „wszechwiedzącemu” oskarżycielowi, aby jeżeli chce się w przyszłości bić się publicznie w piersi, to nie w cudze, ale we własne, jezuickie piersi. Bo jest za co.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92820 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]