Whoopi Goldberg o zabijaniu nienarodzonych: moja religia uczy, by płacić kobietom za aborcję!

Aktualizacja: 2017-01-8 8:29 pm

W piątkowy wieczór, w jednym z programów amerykańskiej ABC, Whoopi Goldberg wyraziła swoje zdanie na temat aborcji. W jej opinii, to wybór kobiety, która ma prawo skorzystać z takiej „usługi”.

Dyskusja o aborcji wywiązała się między Whoopi Goldberg a dziennikarką Jediediah Bila. Chodziło o zapowiedzi Republikanów dotyczące wycofania programu ubezpieczeń powszechnych Obamacare, finansowanych z budżetu. W ramach programu dotowane mają być m.in. kliniki aborcyjne należące do Planned Parenthood oraz środki antykoncepcyjne.

Billa stanęła w obronie pomysłu Republikanów. W jej opinii, propozycja odcięcia publicznych pieniędzy dla Planned Parenthood brzmi rozsądnie, bowiem nie wszyscy płacący podatki zgadzają się na aborcję czy dotowanie środków antykoncepcyjnych.

Goldberg zdecydowanie zaprzeczyła tej opinii. – Czy ktoś popiera aborcję czy nie, to nie powinno mieć nic wspólnego z tym, czego potrzeba mnie. Jeśli zostałabym zgwałcona lub miałabym niskie dochody, nikt nie ma prawa mówić mi, że nie powinnam dokonać aborcji – powiedziała.

Dodała, że „jej religia” mówi jej zupełnie coś innego niż przeciwnikom aborcji. – Moja religijność mówi mi, że ludzie powinni móc skorzystać z danej usługi, jeśli takiej potrzebują. Właśnie to mówi moja religia. Nie jestem tu po to, by kogokolwiek osądzać. Osądza tylko Bóg – powiedziała popularna aktorka.

Źródło: LifeNews.com

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-08)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92811 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]