Choinka wrogiem izraelskich rabinów? „To atrybut pogaństwa i bałwochwalstwa”

Aktualizacja: 2017-01-8 8:30 pm

Jak się okazuje, dla coraz większej liczby rabinów ubieranie choinki w okresie świątecznym nie jest symbolem wyznawanej wiary. Izraelscy duchowni nawołują, by wyznawcy judaizmu unikali z nią kontaktu – choinka to ich zdaniem atrybut pogaństwa i symbol bałwochwalstwa.

Od kilku już lat trwa wojna rabinów z choinkami. W roku 2013 rzecznik Knesetu odmówił chrześcijańskiemu posłowi ubrania małej choinki, która miała być symbolem tolerancji i multi-etniczności. Rabini zakazali także właścicielom hoteli, których goście to głównie cudzoziemcy i chrześcijanie, ustawiania choinek w holach czy przed wejściem.

W corocznym przesłaniu rabinów do wiernych, Izraelczycy mogli m.in. usłyszeć, iż nie należy spędzać Sylwestra i Nowego Roku z chrześcijanami. Tłumaczyli to tym, iż według tradycji żydowskiej Nowy Rok obchodzony jest kiedy indziej.

Jeszcze dalej posunął się rabin Elad Doku z Izraelskiego Instytutu Technologicznego „Technion” w Hajfie. Na stronie internetowej konserwatywnych Żydów „Srugim”, zakazał on studentom wchodzenia do sali Związku Studentów tak długo, jak długo będzie tam stała choinka!

Taka postawa części duchownych żydowskich wobec symboli chrześcijańskich, nie oznacza jednak, że Izrael jest im wrogi. Nie brakuje tam mieszkańców, dla których choinka nie stanowi problemu. Wciąż jeszcze w Izraelu można kupić piękne, młode cyprysy zastępujące europejskie choinki. Dystrybucją drzewek zajmuje się Izraelska Fundacja Narodowa.

Źródło: www.sedmitza.ru

ChS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-08)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92805 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]