Trump odwołuje ambasadorów mianowanych przez Obamę. Mają ponad tydzień na opuszczenie placówek

Aktualizacja: 2017-01-8 8:44 pm

Amerykański prezydent-elekt, Donald Trump zdecydował o odwołaniu wszystkich ambasadorów mianowanych przez ustępującego prezydenta, Baracka Obamę. Mają oni ustąpić do dnia inauguracji Trumpa, czyli do 20 stycznia.

Trumpowi zależy, by ambasadorzy opuścili stanowiska jak najszybciej. Dlatego nie wyraził zgody na żadną zwłokę. Ta niechęć do rozważenia poszczególnych przypadków, by ustanowić ewentualny wyjątek od reguły, jest niezgodna z protokołem – zwracają uwagę obserwatorzy. Ale, jak podkreśliła telewizja Fox News, ekipa Obamy w podobny sposób przejmowała władzę.

Trump nominował już ambasadora w Chinach – gubernatora stanu Iowa Terry Branstada oraz ambasadora Izraela – adwokata Davida Friedmana.

Polecenie, by ambasadorzy opuścili stanowiska do 20 stycznia może, w opinii gazety „Time”, doprowadzić do tego, że niektóre ambasady będą przez kilka miesięcy w ogóle nieobsadzone. Nominat musi bowiem uzyskać zgodę senatu.

Jak powiedział tygodnikowi współpracownik Donalda Trumpa, jego zarządzenie nie jest motywowane politycznie, ani nie jest przejawem złośliwości, ale wynika z trzymania się przyjętego harmonogramu.

Źródło: kresy.pl/Interia.pl

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-01-08)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92803 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]