Kard. Lehmann ogłosił swoją apostazję

Przewodniczący niemieckiego episkopatu oświadczył publicznie, że nie wierzy w Kościół ani w chrześcijaństwo, lecz tylko w Boga. Swoją deklarację kard. Lehmann złożył podczas programu radiowego „Quergefragt”, emitowanego w ostatnią środę na antenie stacji „Sudwestrundfunk”. Okolicznością sprzyjającą do wygłoszenia oświadczenia była dyskusja prowadzona na antenie wraz z obecnymi w studiu buddystą Nonne Bhikshuni Tenzin Wangmo oraz przewodniczącym antyreligijnej fundacji im. Giordano Bruno – Michaelem Schmidt-Salomon. Temat audycji brzmiał „Między niebem a piekłem – czy jest życie po śmierci?”


Kard. Lehmann dwukrotnie zaparł się wiary w dogmaty Kościoła katolickiego, gdyż po jego pierwszym oświadczeniu, redaktor prowadzący dyskusję z niedowierzaniem poprosił niemieckiego biskupa o wyraźne powtórzenie wypowiadanych słów. Próbując wyjaśnić swoje wystąpienie, Lehmann zaznaczył, że Kościół należy zawsze do tak zwanego drugiego porządku poniżej Boga. Jest on tylko środkiem do celu. Któregoś dnia Kościół przeminie. Mówienie o wierze w Kościół w takim znaczeniu jak o wierze w Boga, oznacza cofnięcie myśli teologicznej o stulecia wstecz.

     
   
     
Co ciekawe, na słowa kardynała zareagował ze zdziwieniem jego rozmówca – ateista Michael Schmidt-Salomon, który powołując się na słowa Credo – „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”, nie potrafił zrozumieć, jak można być jednocześnie biskupem katolickim i nie wyznawać katolickiej wiary.

Opracowano na podstawie: kreuz.net
Napisał Wiedhold dnia 8.3.07

Za: KRONIKA NOVUS ORDO

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Skip to content