Aktualizacja strony została wstrzymana

One year later

W lutym, o ile mnie pamięć nie myli, minie rok od powstania „podkomisji” tudzież „komisji” Berczyńskiego, która jak dotąd nie opublikowała żadnych istotnych materiałów dotyczących wydarzeń z 10-04. Ani zdjęć satelitarnych, ani stenogramów, ani jakichkolwiek dokumentów, które mogłyby rzucić nowe światło na sprawę tragedii delegacji prezydenckiej. Warto więc przypomnieć, że zarówno KBWLLP (wraz z NPW), jak i „zespół parlamentarny” już w grudniu 2010 opublikowały pierwsze opracowania, a więc po paru miesiącach działalności. Były to (odpowiednio) „Uwagi” (do projektu „raportu MAK”) oraz „Biała Księga”. Nasuwa się pytanie, jak długo jeszcze przyjedzie nam czekać na upublicznienie jakichś prac przez nową komisję.

Free Your Mind

Za: FYM podziemne tunele (JAN-8-2017)

[Wybrane wpisy internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Anonymous
Sprawa 10.04 obchodzi wiele osób, tyle że cała oficjalna para idzie w zasłonięcie tego, co tam(?) się naprawdę wydarzyło. Jakoś nikt (oficjalnie) nie dopomina się o zdjęcie satelitarne z tego dnia. Nikt dalej nie zadaje niewygodnych pytań, etc.
Zostaje tylko blogosfera, a i ta 'spacyfikowana’.
Znowu będą tłumaczyć, że w imię wyższych celów?
Pozdrawiam Gospodarza i wszystkich gości.
George.M

Free Your Mind
Najdziwniejsze jest to, jak szybko (po przejęciu władzy przez PiS) sprawa 10-04 zaczęła schodzić i w końcu zeszła na zupełnie daleki plan.

Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
Super, że możemy tu u Pana komentować po tym tragicznym upadku Salonu. Tym bardziej, że wkrótce będą ku temu konkretne okazje, jak mi się zdaje…

Free Your Mind
Witam i Panią, Pani Joanno, też się cieszę, że problemy techniczne zostały przezwyciężone. Faktycznie zeszliśmy już do całkowitego podziemia, jeśli chodzi o dyskutowanie o 10-04, ale może to i dobrze – w tym sensie, że będzie kameralnie, ale za to rzeczowo :) Natomiast, co do okazji, to właśnie zachodzę w głowę, w jaki sposób rocznica powstania „komisji Berczyńskiego” będzie obchodzona przez niepokorne i niezależne media. Może w ogóle ją przeoczą?

 


 

Skip to content