Papież patronem aborcjonistów?

Aktualizacja: 2017-01-5 10:21 am

Brazylijska organizacja zrzeszająca zwolenników aborcji, ANIS związana z amerykańską Planned Parenthood, rozpoczęła w mediach społecznościowych kampanię na rzecz aborcji, wykorzystując… wizerunek papieża Franciszka.

Zdjęciu uśmiechniętego papieża towarzyszą słowa: „Kobiety decydujące się na aborcję: w Brazylii jest ich tysiące. Im wszystkim przebacza papież Franciszek.” Jest to dość oczywista konsekwencja ostatnich posunięć Franciszka: można było się spodziewać, że ukłon w stronę osób dokonujących aborcji dokonany podczas Roku Miłosierdzia został zinterpretowany jako zmiana doktryny odnośnie zabijania nienarodzonych i fundacje pokroju ANIS wykorzystują to bardzo zręcznie.

Źródło: http://www.marcotosatti.com

(MK)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92717 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]