Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwecja: lewacka „pacyfikacja” Świąt Bożego Narodzenia czyli kolędy bez Pana Boga

Władze okręgu szkolnego w szwedzkim Ã…mÃ¥l (region Västra Götaland) postanowiły usunąć ze wszystkich śpiewanych kolęd słowo „Chrystus” oraz inne wyrażenia bezpośrednio związane z chrześcijaństwem. Po przeróbkach i zamianach szczególnie trudna do poznania jest popularna szwedzka kolęda „płońcie tysiące bożonarodzeniowych świateł”.

Autor jednej z kolęd stwierdził, że zdaje sobie sprawę, iż jest to element integracji imigrantów. – Ale oni niech też wiedzą, że Szwedzi nie wstydzą się swoich korzeni. Nasze stare szwedzkie tradycje bożonarodzeniowe niosą ducha wiary chrześcijańskiej – stwierdził.

Twórca kolędy dodał, że troska o osoby o nie-chrześcijańskich korzeniach spowoduje, że młode pokolenia Szwedów zapomną o swojej historii i swoich – nierozerwalnie związanych z chrześcijaństwem – tradycjach.

Administracja miasta Ã…mÃ¥l pozostaje niewzruszona na słowa krytyki. Miejscy radni uważają, że „władza idzie z duchem czasu i stawia czoła trudnym wyzwaniom”. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że podejmuje niepopularne decyzje.

Niektórym Szwedom przeszkadzają nawiązania do Pana Boga i religii w kolędach. Nie przeszkadza im natomiast czarna flaga Państwa Islamskiego. W tym największym skandynawskim kraju działalność ISIS oraz cała związana z nim symbolika nie jest zakazana.

Szwecja to dziś jeden z najmniej religijnych krajów świata. Aż 80 proc. społeczeństwa znajduje się tam poza jakąkolwiek religią.

Źródło „Christianpost”

ChS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-12-31) | http://www.pch24.pl/szwecja--lewacka-pacyfikacja-swiat-bozego-narodzenia-czyli-koledy-bez-pana-boga,48445,i.html

Skip to content