Szwecja: lewacka „pacyfikacja” Świąt Bożego Narodzenia czyli kolędy bez Pana Boga

Aktualizacja: 2016-12-31 12:27 pm

Władze okręgu szkolnego w szwedzkim Ã…mÃ¥l (region Västra Götaland) postanowiły usunąć ze wszystkich śpiewanych kolęd słowo „Chrystus” oraz inne wyrażenia bezpośrednio związane z chrześcijaństwem. Po przeróbkach i zamianach szczególnie trudna do poznania jest popularna szwedzka kolęda „płońcie tysiące bożonarodzeniowych świateł”.

Autor jednej z kolęd stwierdził, że zdaje sobie sprawę, iż jest to element integracji imigrantów. – Ale oni niech też wiedzą, że Szwedzi nie wstydzą się swoich korzeni. Nasze stare szwedzkie tradycje bożonarodzeniowe niosą ducha wiary chrześcijańskiej – stwierdził.

Twórca kolędy dodał, że troska o osoby o nie-chrześcijańskich korzeniach spowoduje, że młode pokolenia Szwedów zapomną o swojej historii i swoich – nierozerwalnie związanych z chrześcijaństwem – tradycjach.

Administracja miasta Ã…mÃ¥l pozostaje niewzruszona na słowa krytyki. Miejscy radni uważają, że „władza idzie z duchem czasu i stawia czoła trudnym wyzwaniom”. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że podejmuje niepopularne decyzje.

Niektórym Szwedom przeszkadzają nawiązania do Pana Boga i religii w kolędach. Nie przeszkadza im natomiast czarna flaga Państwa Islamskiego. W tym największym skandynawskim kraju działalność ISIS oraz cała związana z nim symbolika nie jest zakazana.

Szwecja to dziś jeden z najmniej religijnych krajów świata. Aż 80 proc. społeczeństwa znajduje się tam poza jakąkolwiek religią.

Źródło „Christianpost”

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92587 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]