Nowy pomysł PO i lewicy na Polskę: “homofobia” groźniejsza od faszyzmu

Aktualizacja: 2009-05-12 2:44 pm

Tak wynika z projektu nowelizacji kodeksu karnego, który chce zgłosić grupa posłów PO, SLD i Centrolewicy. To kolejna propozycja po wcześniejszych staraniach Kampanii Przeciwko Homofobii i Janusza Kochanowskiego.

Zwolennicy nowego projektu nowelizacji kodeksu karnego za agresję wobec homoseksualistów chcą pięciu lat więzienia, a za ich znieważanie do trzech lat więzienia.

Pisaliśmy kilka dni temu o liście wysłanym przez Rzecznika Praw Obywatelskich do ministra sprawiedliwości z propozycją nowelizacji kodeksu karnego, w myśl której obrażanie homoseksualistów podlegać ma karze do trzech lat więzienia.

Zaangażowanie rzecznika na rzecz walki z tzw. homofobią ośmieliło co najmniej piętnastu posłów PO, SLD i Centrolewicy, którzy jeszcze w tym roku chcą zgłosić projekt nowelizacji kodeksu karnego. Powiedział o tym Robert Biedroń, były polityk SLD i członek zarządu Kampanii Przeciwko Homofobii w TVP Info.

Jeśli proponowane zmiany wejdą w życie, kodeks karny chroniłby osoby homoseksualne, mniejszości narodowe, etniczne, rasowe, polityczne, wyznaniowe (także bezwyznaniowców), niepełnosprawnych, a także osoby gorzej traktowane ze względu na płeć lub wiek.

Tym samym za agresję albo „groźbę bezprawną” wobec homoseksualistów bądź innych mniejszości grozić będzie pięć lat więzienia, a za ich znieważanie trzy lata pozbawienia wolności.

Co ciekawe, kara za obrażanie homoseksualistów jest wyższa niż za propagowanie faszyzmu, bądź innego ustroju totalitarnego. W myśl projektu nowelizacji za te przewinienia grozi dwa lata więzienia. Pomijając już fakt, że “homofobia” to pojęcie ideologiczne, trudno nie zapytać retorycznie: czy Janusz Kochanowski i politycy ww. partii dobrze się czują? Strach pomyśleć, co będą robili, gdy przyjdą upały.

MM/TVP info


Zobacz także:

Kochanowski i Biedroń walczą z “homofobią”


Za: Fronda.pl


Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=9258 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]