Ulica Chorągiewki na Wietrze, czyli jak być wiernym demokracji

Aktualizacja: 2016-12-28 11:11 am

Niemieccy konserwatyści chcą przywrócenia ulicom patronów, jakich miały one w czasach Jego Cesarskiej Mości. Natrafili tu oczywiście na front socjalistów. Głośno zrobiło się o postaciach, których nazwisk wcześniej nikt nie przywoływał, ale teraz mają być usunięte z tabliczek. Na przykład o Hindenburgu, z którego wielu błędnie robi monarchistę. Polityczna większość zdecyduje. Skąd my to znamy? Komentarzem do tego jest rada Alberta Einsteina.

Jak podaje czytelnik w liście do “Frankfurter Allegemeine Zeitung”, ulicę Alberta Einsteina w Ulm przemianowano w 1933, w duchu hitlerowskiej poprawności, i odtąd nosiła ona imię Fichtego. Gdy skończyła się II Wojna, tamtejsza rada miejska postanowiła ponownie ją przemianować. Najpierw jednak grzecznie zwrócili się do samego Einsteina. – Czy pan się na to zgadza? – zapytał przewodniczący rady. – Nie mam nic przeciwko – odpowiedział uczony, którego spotkał zaszczyt – ale dam wam dobrą radę. Nazwijcie ją ulicą Chorągiewki na Wietrze, ażeby zabezpieczyć ją przeciwko wszelkim możliwym politycznym zmianom.

AS/ Corona-Nachrichten

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92524 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]