Aktualizacja strony została wstrzymana

Ulica Chorągiewki na Wietrze, czyli jak być wiernym demokracji

Niemieccy konserwatyści chcą przywrócenia ulicom patronów, jakich miały one w czasach Jego Cesarskiej Mości. Natrafili tu oczywiście na front socjalistów. Głośno zrobiło się o postaciach, których nazwisk wcześniej nikt nie przywoływał, ale teraz mają być usunięte z tabliczek. Na przykład o Hindenburgu, z którego wielu błędnie robi monarchistę. Polityczna większość zdecyduje. Skąd my to znamy? Komentarzem do tego jest rada Alberta Einsteina.

Jak podaje czytelnik w liście do „Frankfurter Allegemeine Zeitung”, ulicę Alberta Einsteina w Ulm przemianowano w 1933, w duchu hitlerowskiej poprawności, i odtąd nosiła ona imię Fichtego. Gdy skończyła się II Wojna, tamtejsza rada miejska postanowiła ponownie ją przemianować. Najpierw jednak grzecznie zwrócili się do samego Einsteina. – Czy pan się na to zgadza? – zapytał przewodniczący rady. – Nie mam nic przeciwko – odpowiedział uczony, którego spotkał zaszczyt – ale dam wam dobrą radę. Nazwijcie ją ulicą Chorągiewki na Wietrze, ażeby zabezpieczyć ją przeciwko wszelkim możliwym politycznym zmianom.

AS/ Corona-Nachrichten

Za: Myśl Konserwatywna - Tradycja ma przyszłośÄ‡ (23 grudnia 2016) | http://myslkonserwatywna.pl/ulica-choragiewki-na-wietrze-czyli-jak-byc-wiernym-demokracji/

Skip to content