Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Obama odbiera środki przeznaczone na promocję abstynencji seksualnej

Środki finansowe w wysokości 138 mln dolarów, które w tegorocznym budżecie USA były pierwotnie przeznaczone na promocję abstynencji seksualnej zostaną przekazane na nowe programy „zapobiegania ciąż” wśród nieletnich – m.in. na instruowanie młodzieży, w jaki sposób należy używać prezerwatyw i jak „pozbyć się niechcianej ciąży”. Tak wynika z poprawki do budżetu zaproponowanej w ub. tygodniu przez administrację prezydenta Baracka Obamy – donosi Catholic News Service.

– Niestety, prezydencka poprawka całkowicie pozbawi dotacji budżetowych programy edukacji abstynenckiej, realizowane praktycznie w całym kraju – żali się David Christensen z Family Research Council.

Obama zaproponował, aby 38 milionów dolarów środków budżetowych przyznawanych stanom oraz 100 milionów dolarów bezpośrednio kierowanych na realizację programów abstynenckich, „przekierować” do departamentu zdrowia, który będzie sam realizował odpowiednią politykę „zapobiegania ciąży” wśród nastolatek.

Zdaniem Roberta Rectora z konserwatywnej fundacji The Heritage Foundation prezydent spełnił oczekiwania organizacji proaborcyjnych, które o to zabiegały, w tym m.in. Planned Parenthood.

– Organizacja Planned Parenthood i jej ideowi sojusznicy od samego początku tworzenia federalnych programów abstynenckiej edukacji seksualnej sprzeciwiali się im. Nie z powodu kwestii związanych z ich skutecznością, ale ze względów ideologicznych – uważa Rector.

Departament zdrowia zamierza realizować programy zachęcające do rozwiązłości, skupiając się na sztucznych środkach „zapobiegania ciąży”.

Tymczasem, jak przekonuje Robert Rector badania wykazały, iż edukacja abstynencka sprawdziła się. Powstrzymuje ona młodych przed zbyt wczesną aktywnością seksualną, zachęcając do pracy nad sobą. Uczy, że przypadkowe kontakty seksualne są krzywdzące i niebezpieczne z wielu powodów. Pokazuje, że aktywność seksualna jest czymś więcej niż tylko namiętnością fizyczną. Poza tym programy abstynenckiej edukacji seksualnej popierane są niemal przez wszystkich rodziców w kraju.

Poprawka prezydencka wywołała oburzenie konserwatystów w kongresie, zwłaszcza, że prezydent namawia także do bezpośredniego finansowania ze środków budżetowych „aborcji na życzenie” w stanie Waszyngton. Obama chce, aby znieść zakaz finansowania Legal Services Corporation i przekazać jej 40 milionów dolarów na finansowanie kampanii promującej tzw. prawa aborcyjne w całym kraju.

Głosowanie nad poprawką ma się odbyć pod koniec tygodnia.

Źródło: Catholic News Service, AS


Za: PiotrSkarga.pl


Skip to content