„Małżeństwa” jednopłciowe. Właśnie to administracja Obamy uznaje za swój sukces

Aktualizacja: 2016-12-28 9:45 am

Biały Dom opublikował serię krótkich raportów, wskazując w nich na największe osiągnięcia ośmioletnich rządów prezydenta Baracka Obamy. Wśród największych „sukcesów” w dziedzinie „postępu społecznego i równości” wymienia się decyzję Sądu Najwyższego legalizującego tzw. małżeństwa jednopłciowe. Szybka egzekucja tej decyzji to „zasługa” administracji Obamy.

„Prezydent Obama prowadzi walkę o ochronę praw każdej osoby, bez względu na to, kim jesteś, gdzie mieszkasz, jak wyglądasz, albo kogo kochasz” – tymi słowami rozpoczyna się raport o „zasługach” administracji prezydenckiej.  Wskazuje się w nim na walkę o zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia socjalnego dla społeczności LGBT, wprowadzenie bardziej sprawiedliwego systemu imigracyjnego, walkę z ubóstwem i inwestowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego.  

Prezydent Obama zrezygnował m.in. z tradycyjnej obrony ustawy Defense of Marriage Act, stanowiącej, że małżeństwo może istnieć pomiędzy jedną kobietą i jednym mężczyzną. Odejście od niej utorowało drogę dla decyzji Sądu Najwyższego, który uznał ustawę federalną, chroniącą tradycyjne małżeństwo za niekonstytucyjną.

SN w ramach zapewnienia konstytucyjnej gwarancji równości małżeństwa uznał związki jednopłciowe za równoznaczne z małżeństwem heteroseksualnym (decyzja Obergefell v. Hodges). Administracja Obamy zmieniła ponad 1000 rozporządzeń i przygotowała szereg ustaw, by wdrożyć jak najszybciej decyzję SN.

Sukcesem ma być także dopuszczenie sodomitów do służenia w armii (odwołanie ustawy Don’t Ask Don’t Tell) i podpisanie ustawy Hate Crime Prevention Act, zakazującej dyskryminacji ze względu na „orientację seksualną” lub „tożsamość seksualną”. Za wielkie osiągniecie administracji Obamy uznaje się wprowadzenie szeregu regulacji, gwarantujących szczególne uprawnienia osobom transseksualnym w USA, a także promocja praw sodomitów na całym świecie.

Za „sukces” współpracownicy Baracka Obamy uważają wprowadzenie przepisów utrudniających dostęp do broni, zwiększenie liczby policjantów, ściślejszy monitoring obywateli, a także walkę z ubóstwem.

Źródło: cnsnews.com

AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92484 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]