Aktualizacja strony została wstrzymana

„Małżeństwa” jednopłciowe. Właśnie to administracja Obamy uznaje za swój sukces

Biały Dom opublikował serię krótkich raportów, wskazując w nich na największe osiągnięcia ośmioletnich rządów prezydenta Baracka Obamy. Wśród największych „sukcesów” w dziedzinie „postępu społecznego i równości” wymienia się decyzję Sądu Najwyższego legalizującego tzw. małżeństwa jednopłciowe. Szybka egzekucja tej decyzji to „zasługa” administracji Obamy.

„Prezydent Obama prowadzi walkę o ochronę praw każdej osoby, bez względu na to, kim jesteś, gdzie mieszkasz, jak wyglądasz, albo kogo kochasz” – tymi słowami rozpoczyna się raport o „zasługach” administracji prezydenckiej.  Wskazuje się w nim na walkę o zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia socjalnego dla społeczności LGBT, wprowadzenie bardziej sprawiedliwego systemu imigracyjnego, walkę z ubóstwem i inwestowanie w rozwój społeczeństwa obywatelskiego.  

Prezydent Obama zrezygnował m.in. z tradycyjnej obrony ustawy Defense of Marriage Act, stanowiącej, że małżeństwo może istnieć pomiędzy jedną kobietą i jednym mężczyzną. Odejście od niej utorowało drogę dla decyzji Sądu Najwyższego, który uznał ustawę federalną, chroniącą tradycyjne małżeństwo za niekonstytucyjną.

SN w ramach zapewnienia konstytucyjnej gwarancji równości małżeństwa uznał związki jednopłciowe za równoznaczne z małżeństwem heteroseksualnym (decyzja Obergefell v. Hodges). Administracja Obamy zmieniła ponad 1000 rozporządzeń i przygotowała szereg ustaw, by wdrożyć jak najszybciej decyzję SN.

Sukcesem ma być także dopuszczenie sodomitów do służenia w armii (odwołanie ustawy Don’t Ask Don’t Tell) i podpisanie ustawy Hate Crime Prevention Act, zakazującej dyskryminacji ze względu na „orientację seksualną” lub „tożsamość seksualną”. Za wielkie osiągniecie administracji Obamy uznaje się wprowadzenie szeregu regulacji, gwarantujących szczególne uprawnienia osobom transseksualnym w USA, a także promocja praw sodomitów na całym świecie.

Za „sukces” współpracownicy Baracka Obamy uważają wprowadzenie przepisów utrudniających dostęp do broni, zwiększenie liczby policjantów, ściślejszy monitoring obywateli, a także walkę z ubóstwem.

Źródło: cnsnews.com

AS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl ( 2016-12-28) | http://www.pch24.pl/malzenstwa-jednoplciowe--wlasnie-to-administracja-obamy-uznaje-za-swoj-sukces-,48348,i.html

Skip to content